Forma 1

Hamilton kézi váltót akar a Forma 1-be!

2017.11.05.

Lewis Hamilton egy interjúban beszélt arról, hogy mennyire örülne, ha újra kézi váltóval szerelt autókkal versenyeznének a száguldó cirkuszban, számolt be róla a Formel1.de. Igen, kézi váltóval, ugyanis a 90-es évek elején bizony a pilóták valódi kézi váltóval pakolgatták a sebességeket.

„Vezettem Ayrton  Senna 1989-es kocsiját, és fantasztikus volt, amiben nagy szerepe volt a manuális váltónak.” – mondta az immár négyszeres világbajnok pilóta. „Őszintén örülnék, ha újra kézzel váltanánk. Képzeljék csak el, a Fernando elleni csatában állandóan el kellett volna vennem az egyik kezemet a kormányról.” – emlékeztetett a spanyollal vívott mexikói harcra.

Senna és Prost 1989-ben                                      F1fanatic

Persze Hamilton ismeri a Forma 1-et, tisztában van vele, hogy kívánsága jó eséllyel nem fog beteljesülni. Ugyanakkor reméli, hogy a szabályváltoztatások jó irányba viszik a sorozatot, bár az aktuális szezont megelőző változtatásokkal elégedett volt, nem véletlenül tartozik kedvenc autói közé a jelenlegi, W08-as Mercedes.

Sky Sports

A nagy rivális, szintén négyszeres világbajnok Sebastian Vettel minden autójának nevet adott, idén Gina volánja mögött próbálta legyőzni brit ellenfelét, sikertelenül. Hamilton ezzel szemben nem ad nevet autóinak, el is mondta, miért: „Egy szezon alatt 4-5-6 alvázat használunk, így valójában legalább 4 névre lenne szükségem szezononként, ami egyszerűen túl fárasztó lenne. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne lenne kapcsolat köztem és az autóm között. Én vigyázok rá, ő pedig rám. De minden autó más”.

Gina nem hozott szerencsét Vettelnek, de kíváncsian várjuk, a következő „hölgy” több szerencsét hoz-e a német pilótának és megszakad-e a Mercedes uralom a 2018-as szezonban. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.11
Az autósok mezőnyében a svéd Mattias Ekström nyerte a Dakar-rali vasárnapi, hetedik szakaszát, és....
2026.01.11
Január első „rendes” hetében körbeautóztuk és végigfotóztuk a BYD Szegeden épülő autógyárát,....
2026.01.11
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Amikor mindent elfed a hó és te....
2026.01.11
Gondolhatnánk, hogy az oldalablakokon lévő pöttyös pontok dekorációs célt szolgálnak, de nem. A....
2026.01.11
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő....
2026.01.11
A „nem láttam” továbbra is az egyik leggyakoribb oka a kerékpárosokat és gyalogosokat érintő közúti....
2026.01.11
Mindössze 200 darabot fognak gyártani a Toyota elnökének versenyzői álnevét viselő Morizo RR-ből,....
2026.01.11
Jelenleg is, másodfokú, narancs riasztás van érvényben hófúvás veszélye miatt az északnyugati....
2026.01.11
Ezzel a Németországban készülő új autók egynegyedét a müncheni központú vállalatcsoport állítja elő....
2026.01.11
Sok helyen kell „nehezedő útviszonyokra” készülniük a közlekedőknek. ..