autóeladások

Hány autót adnak el a világon 2021-ben?

2021.05.13.

Az S&P kockázatelemző cég szerint a könnyű járművek eladásai 2021 végére várhatóan 8- 10 százalékkal emelkednek majd.  

Az S&P kockázatelemző cég a személygépkocsik globális értékesítésének élénkülésére számít.

A járvány okozta kivételes esztendő után 2021 várhatóan elhozza az autóipar számára a globális fellendülést, bár az eladások még nem fogják elérni a világjárvány előtti szintet – írja a latin-amerikai autocosmos.com autós portálcsalád mexikói kiadása.

Az S&P kockázatelemző cég szerint a könnyű járművek eladásai 2021 végére várhatóan 8- 10 százalékkal emelkednek majd.  

Ez azt jelenti, hogy idén 85 millió darab új személygépkocsi kerül forgalomba, ami nyolc millióval több, mint 2020-ban.

Bár az eladások még mindig jóval alatta maradnak a 2019-es szintnek, a Covid előtti utolsó évnek, a járművek értékesítési üteme a vártnál gyorsabban nőtt.

Az elemzés azt is kiemeli, hogy a fellendülés üteme egyenetlen lesz. Kína és Észak-Amerika vezeti majd a kilábalást, míg Európa lemarad. Pontosabban, az Egyesült Államokban az eladások körülbelül 16 százalékkal nőnek majd, miután 2020-ban 15 százalékot estek.

Kínában az eladások 5–9 százalékkal emelkednek, miután 2020-ban 4 százalékkal csökkentek.  

Ami Európát illeti, a kontinensen várhatóan 9 és 11 százalék között nő majd az értékesítés, de 21 százalékos csökkenést kellene behozni.

Az előrejelzések szerint az elektromos járművek mind nagyobb arányban részesednek majd az eladásokból, és elérhetik a 8 százalékot, köszönhetően az európai piac növekvő igényeinek.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.16
Olyan sokszor elhangzik a kérdés, hogy miért nincsenek kei carok az európai piacokon. Most talán....
2026.08.15
Amikor 1949-ben megérkeztek az első Volkswagen Bogarak az Egyesült  Államokba, a Ford, a General....
2026.08.15
A kezdeti kapacitások kialakítása után ütemterv szerint halad a Duna vízszintjét emelő beruházás....
2026.08.15
Nagy visszhangot váltottak ki a kínai szaksajtóban azok a felvételek, amelyek megörökítették, amint....
2026.08.15
Mintegy száz járatát törölte szombaton és vasárnap az Easyjet légitársaság franciaországi vállalata....
2026.08.15
 Magyarország kulcsfontosságú helyszínné vált az európai autóipar számára, kiszolgálva a három nagy....
2026.08.15
A Formula–1-es Spanyol Nagydíjnak is otthont adó Circuit de Barcelona-Catalunya versenypályán az....
2026.08.15
Először tankoltak a Szlovákia által vásárolt F-16-os vadászgépek a levegőben. Az F–16-osok egy NATO....
2026.08.15
Az új ”Jó Éjt” csomaggal a Volkswagen Haszonjárművek bővíti az ID. Buzz felhasználási lehetőségeit....
2026.08.15
Gyakran előfordul, hogy ugyan rendelkezik valaki jogosítvánnyal, de nem szerzett kellő vezetési....