Max Verstappen

Helmut Marko szerint a sportág legnagyobbjai közé került Verstappen

2023.07.31.

Még csak 26 éves lesz, de már a Forma–1 történetének legnagyobbjai közé tartozik Max Verstappen – Helmut Marko szerint a Belga Nagydíjon nyújtott teljesítménye is igazolta ezt.

A Magyar Nagydíjon aratott domináns győzelme után Max Verstappen Belgiumban is hasonló előadással állt elő. Az, hogy a kiemelkedő Red Bull-lal esélyt sem ad a jóval lassabb ellenfeleknek, az RB19-es teljesítménye alapján a kisebb meglepetés. - Az viszont, hogy a 6. helyről rajtolva, a 17. körben élre állva, 23 kör alatt 22 másodperces előnyt autóz ki a saját csapattársával, Sergio Pérezzel szemben, azt mutatja, hogy itt nem csupán egy kiemelkedő autóról van szó, hanem egy kiemelkedő versenyzőről is, aki tökéletes összhangban van ezzel az autóval - írja az m4sport.hu.

Fotó forrása: hirado.hu

„Nagyon nehéz verseny volt amiatt, hogy közben esett. Maxnak volt egy kritikus pillanata az Eau Rouge-ban, ahol megindult az autója. Amúgy erős teljesítmény volt az egész csapattól, a kerékcserék, a stratégia szempontjából, kettős győzelem lett – nagyon elégedettek vagyunk” – értékelt a futam után Helmut Marko tanácsadó a német Sky Sportnak.

A szakember rámutatott, Verstappen egész hétvégén magas szinten teljesített. Tulajdonképpen veretlenül hozta le a három napot, hiszen mindkét időmérőt és mindkét futamot megnyerte, és vasárnap csak a büntetése miatt nem állt a mezőny élén a futam első felében. Marko szerint Verstappent e produkciója alapján méltán sorolhatjuk az F1 legnagyobbjai közé.

„Az egész hétvégén hihetetlen teljesítményt nyújtott. Mindezt könnyedén, fölényesen. Ez szerintem már most a sportág legnagyobbjai közé emeli Maxot. Hogy milyen lesz a folytatás, azt még nem tudjuk, de ilyen rövid idő alatt ennyi mindent elérni…”

„Ne feledjük, szeptember harmincadikán lesz huszonhat éves. És még nem látni a fejlődésének a végét. Megtalálja a határokat, hihetetlenül kíméletesen bánik a gumikkal. Kalapot emelhetünk előtte, és az egész csapat előtt. Megvan a harmónia. Most szárnyalunk, élvezzük, és szeretnénk, ha így maradna” – fogalmazott az osztrák.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.11
Miről is van szó pontosan?   ..
2025.12.11
De a nyolc versenyautó közül csak három lesz a legújabb, kilencedik generációs utcai Hiluxra....
2025.12.11
2028-tól a brit villanyautósok már nem csak töltenek, hanem minden megtett távolság után fizetnek....
2025.12.11
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Bosch Global Business Services – írja az economedia.ro a....
2025.12.11
Mivel az elektromos autók egyre nagyobb számban özönlenek a piacra, a német autóklub, az ADAC....
2025.12.11
A BYD két új Super Hybrid modellje, a SEAL 6 DM-i és kombi változata, a SEAL 6 DM-i TOURING....
2025.12.11
Magyar autóversenyzők csúcstalálkozójának adott helyszínt a kápolnai Hello Cuki cukrászda. Ahol....
2025.12.11
Átfogó menetrendi módosításokat vezet be a VOLÁN-járatok közlekedésében a MÁV-csoport december 14-....
2025.12.11
A Ford és a Renault Csoport minap bejelentett egy mérföldkőnek számító stratégiai partnerséget,....
2025.12.11
Az elmúlt hetekben két újabb modellel bővült a nálunk is rohamtempóban sokasodó kínai autókínálat.....