havazás

Hókáosz az utakon! Elakadt kamionok, árokba csúszott autók, akadozó tömegközlekedés

2024.11.22.

A meteorológiai előrejelzéseknek megfelelően pénteken hajnalban erős szél kíséretében megérkezett a havazás, a Lenti-Várpalota-Balassagyarmat tengelyen számos helyről kérték elakadt, árokba csúszott járművek, közlekedést akadályozó, kidőlt fák miatt a tűzoltók segítségét - tájékoztatta az MTI-t pénteken reggel a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Képünk illusztráció Fotó: police.hu

A közlés szerint bejelentések folyamatosan érkeznek, a tűzoltók egymás után vonulnak az esetekhez. A kora reggeli tájékoztatás alapján a havazás nyomán a 2-es főút 45-ös kilométerénél, Szendehelynél, és a 52-es kilométerénél, Pusztaszántó közelében is keresztbe fordult egy-egy kamion az úttesten.

  • A 8-as főút 31-32-es kilométere között, a pétfürdői elágazónál is elakadt kamion miatt van szükség segítségre, és a főút 67-es kilométernél, Herendnél is több autó nem tud továbbhaladni. A 7307-es úton, Barnagnál egy hókotró csúszott árokba, a 81-es főút 33-as kilométerénél egy kamion nem tud feljutni az emelkedőn.
  • Cegléden, a 4-es főút 64-es kilométerénél egy kenyérszállító kisteherautó csúszott árokba, Dobogókőnél pedig a közútkezelő járműve sodródott le az úttestről. Kisteherautó akadt el Zalaszabar és Nagyrada között, Érden, a Törökbálinti úton egy kamion részben árokba csúszott, a Bicske és Mány közötti úton az emelkedőn akadtak el járművek.
  • A 10-es főút pilisvörösvári szakaszán több kamion is elakadt, Sárszentágotán egy volánbusz fordult keresztbe a havas úton, szintén autóbusz csúszott meg a Szügy és Nógrádmarcal közötti úton, az 53-ason, Dunatetétlennél, a horgásztavaknál pedig szintén árokba futott egy jármű.
  • Tata-Agostyánnál, a 1128-as úton egy hókotró útját zárta el kidőlt fa, a 75-ös főút 47-es kilométerénél egy kidőlt fa mindkét sávot elfoglalja, a 11-es úton Szentgyörgypuszta és Visegrád között villanyvezetékre dőlt egy fa, a vezetékek ettől szikráznak, a 76-os főút 44-es kilométerénél, Kisbucsa közelében pedig három sávból kettőt szintén elzár egy kidőlt fa.
  • A 84-es főútra a lesencetomaji elágazónál dőlt egy fa, és útakadályra kell számítani a 2-es főút 28-as kilométerénél, Sződliget térségében is. Szentendrén a 11-es főút forgalmát akadályozza kidőlt fa.

Sztrádagondok

Az Útinform azt írta: Az M1-es autópályán, több helyszínen is keresztbe fordult kamionok, balesetek lassítják, akadályozzák a közlekedést. A főváros felé a 19-es km-nél, még mindig tart a kamion mentése, a torlódás jelentős. A 41-es és a 48-as km-nél viszont már minden sáv járható, a jelentős torlódás csak lassan oszlik.

Az ellenkező oldalon, Hegyeshalom felé Biatorbágynál állt keresztbe egy kamion. Mindenhol jelentős torlódás van, az utóbbi visszatorlódik az M0-s autóútra is, egészen az M7-es csomópontjáig. A 39-es km-nél, a Bicske csomópontban a főváros felé felhajtó ágat is elfoglalja egy keresztbe fordult kamion. Sokan kerülnek az 1-es főúton, így ott is szakaszos lassulásra, torlódásra készüljenek!

Lassul a BKK

Budapesten az utak hókásásak, csúszósak, a havas útviszonyok miatt több BKK-járat nem, vagy terelve közlekedik - írták a BKK Info Facebook-oldalán pénteken. A bejegyzés szerint nem közlekedik a 39-es, a 187-es, a 219-es, valamint a 287-es autóbusz.

A 8E autóbusz a Döbrentei tér és Kelenföld vasútállomás között nem közlekedik. A 40-es, a 40B, a 88-as, a 140-es, a 140A, a 188-as, a 240-es és a 88A autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Kisfaludy utca és a Sasadi út közötti megállókat. Nem jár az 53-as autóbusz a Mindszenty József bíboros tér és a Márton Áron tér között, a 108E autóbusz a Döbrentei tér és a Gazdagréti tér között, a 128-as a Regőczi István tér és a Józsa Béla köz között. A 139-es autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Gazdagréti tér és a Gazdagréti út közötti megállókat - írták. Ritkábban jár a 22-es, a 22A és a 222-es autóbusz - olvasható.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.11
A kemény fagyok miatt elkezdtek befagyni vizeink, de egyelőre életveszélyes a vékony jégre menni.....
2026.01.11
„Francia stílusú vonzerő egyedi eleganciával” – írja a gyártó a megújult modellről. ..
2026.01.11
Út- és látási viszonyok a közutakon az Útinform jelentése alapján. ..
2026.01.11
A Tesla kiszállításai meredeken estek az elmúlt negyedévben, miután az Egyesült Államokban megszűnt....
2026.01.10
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki hófúvás miatt Magyarország területére 2026....
2026.01.10
Indiában még ma is szolgálnak emberi hajtású riksák.   ..
2026.01.10
A város teljes területén szombattól egy héten át ingyenes a parkolás és a közösségi közlekedés -....
2026.01.10
A kínai autógyártók rendkívül vegyes teljesítménnyel zárták a 2025-ös évet. Miközben több márka....
2026.01.10
A Volkswagen márka értékesítése 6,8 százalékkal bővült 2025-ben a magyarországi újautó-piacon,....
2026.01.10
A Volkswagen ID.4 kis akkumulátorral és gyengébb villanymotorral kelleti magát egészen baráti áron....