üzemanyagár

Holnaptól csak magyar rendszámú autók tankolhatnak rezsicsökkentett áron

2022.05.26.

Péntektől csak magyar rendszámú autók tankolhatnak a magyarországi benzinkutakon rezsicsökkentett árú üzemanyagot - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten.

A tárcavezető kiemelte: Európában Magyarországon lehet a legkedvezőbb áron tankolni, emiatt különösen a határok mentén olyan benzinturizmus alakult ki, ami már az ellátást fenyegeti. Visszaélnek azzal, hogy Magyarország képes a 480 forintos árat fenntartani, miközben Európában 700-900 forintos árak vannak - magyarázta.

Közölte: a visszaélések megakadályozására vezetik be péntektől azt, hogy csak a magyar forgalmi engedéllyel rendelkező autóknak lesz lehetőségük, hogy Magyarországon tankoljanak 480 forintos áron; a külföldiek is tankolhatnak, de piaci áron - írja az MTI.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.12
Kevés dolog képes akkora érzelmi hatást kiváltani az autók esetében, mint egy igazán jól eltalált....
2026.05.12
A kínai BYD komoly tárgyalásokat folytat a Volkswagennel arról, hogy részt vegyen a német....
2026.05.12
Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új gyárépületében Debrecenben, miután a....
2026.05.12
Bár a közúti balesetek száma évek óta csökken Magyarországon, az Allianz Hungária reprezentatív....
2026.05.12
A kínai Geely Auto bevétele 15 százalékkal, alapvetékenységekből származó nyeresége 31 százalékkal....
2026.05.12
Egy Rolls-Royce hajtóművet kapott a Közlekedési Múzeum, a tárgy négy évtized szolgálat után kerül....
2026.05.12
„Károsabb, mint a cigaretta” – vallják a politikai döntéshozók.   ..
2026.05.12
Az M1-es autópályán történt balesetet rögzített egy kamera. ..
2026.05.12
A rendőrök május 4. és május 10. között Magyarország közútjain 6836 tehergépkocsit és 513 autóbuszt....
2026.05.12
Országos sztrájk miatt minden induló és érkező járatot törtölt a belgiumi Charleroi nemzetközi....