taxi tarifa

Holnaptól többet fizet, aki taxiba ül Budapesten

2018.06.30.

A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése nyomán a korábbi 450 forintos alapdíj 700 forintra emelkedik, a kilométerdíj 20 forinttal, a percenkénti várakozási díj pedig 5 forinttal nő.

Július 1-től, azaz holnaptól megdrágul a taxizás Budapesten. A Fővárosi Közgyűlés áprilisi döntése nyomán a korábbi 450 forintos alapdíj 700 forintra emelkedik, a kilométerdíj 20 forinttal, a percenkénti várakozási díj pedig 5 forinttal nő - írja az MTI.

A taxisok javaslatára módosított rendelet szerint július elsejétől a kilométerdíj 280-ról 300 forintra, a percenkénti várakozási díj pedig 70-ről 75 forintra nő.

A döntés előtti vitában Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes elmondta: az elmúlt fél évben a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK), a fuvarszervező cégek és a taxis érdekképviseletek képviselői között rendszeres tárgyalások zajlottak, és olyan konszenzus született, amelyet a taxisok döntő többsége elfogad.

Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke akkor megerősítette, a javasoltnál kicsivel magasabb emelést szerettek volna, de elfogadták a város vezetőinek az utasokat védő érveit. Közölte továbbá, hogy a tizenkét nagy budapesti fuvarszervező cégből csak egy nem értett egyet a tarifaemeléssel.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.09
Egy ország, ahol a kerékpár identitás, most kénytelen kimondani: ami tegnap még szabadság volt, ma....
2026.03.09
Az autózás világa tele van különleges teljesítményekkel, legyen szó innovatív fejlesztésekről vagy....
2026.03.09
Egy Vágújhely (Nové Mesto nad Váhom) melletti benzinkúton tragikus baleset történt, amelyben életét....
2026.03.09
A modern repülőgépek navigációs rendszerei és fejlett szenzorai rendkívüli pontossággal képesek....
2026.03.09
Legalábbis Ausztriában – írja az orf.at.   ..
2026.03.08
A prémiumautók piacán látványos technológiai verseny bontakozott ki: egyre nagyobb kijelzők,....
2026.03.08
Egy közép-európai fürdőváros megmutatta, mit jelent a 21. századi városi közlekedés: valós idejű....
2026.03.08
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Elvégre nőnap van. ..
2026.03.08
Első dakaros évében máris győzni tudott a Dacia gyári csapata, úgyhogy illik ezt megünnepelni egy....
2026.03.08
Kirívó gyorshajtást rögzítettek a Heves megyei rendőrök. ..