határ torlódás

Hosszú várakozás alakult ki a röszkei autópálya-határátkelőhelyen

2019.08.04.

A Nyugat-Európából hazatérő vendégmunkások és a nyaralók miatt torlódás alakult ki a röszkei autópálya-határátkelőhelyen -  tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője vasárnap reggel az MTI-t.

Szabó Szilvia elmondta: a teljes kapacitással üzemelő átkelőhelyen a személygépkocsiknak mindkét irányban négy órát kell várakozniuk. Az autóbuszoknak Szerbia felé három-, Magyarország irányába egyórás a várakozási idejük.

Az utazók Szerbia felé, vagy onnan belépésre Csongrád megyében választhatják a tiszaszigeti, az ásotthalmi és a röszkei közúti határátkelőhelyeket, amelyek 7 órától 19 óráig fogadják az utasokat - közölte a szóvivő.

A határátkelőhelyek nyitvatartásáról és az ott várható várakozási időkről a www.police.hu oldal határinfó rovatában, valamint a rendőrségi útinformációs rendszer (rutin) mobil applikáció segítségével tájékozódhatnak az utazók.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.16
Lezuhant az amerikai légierő egyik B-52 Stratofortress nehézbombázója Kaliforniában egy....
2026.06.15
A közkedvelt hatchback a Ford újítási terveinek köszönhetően tér vissza, de a mai trendek miatt....
2026.06.15
A Škoda Epiq Essence 35 kedvező 9 899 000 forintos indulóárral lép a magyarországi piacra -....
2026.06.15
A BYD hivatalosan is megerősítette, hogy humanoid robotok fejlesztésén dolgozik, ami a vállalat....
2026.06.15
Jubileumi fotókiállítás látható hétfőtől a budai Millenáris Parkban abból az alkalomból, hogy 40....
2026.06.15
Bastian Schweinsteiger történelmi kupahős lesz – Harry Kane-t választották a 2025/26-os szezon....
2026.06.15
Megkezdődött a Budapest és Split között közlekedő Adria InterCity nyári járatainak jegyértékesítése....
2026.06.15
A világpremier előtt Az Audi jónak látta, hogy közzé tegyen néhány fotót az új csúcsmodellje, a Q9....
2026.06.15
Továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek jelentős részét okozzák az ittasan vagy kábítószer....
2026.06.15
De a japán gyártó hatodik győzelme sokkal nagyobb teljesítmény a korábbiaknál, mert akkor még nem....