elektromobilitás

Innovációs díjat kapott a Magnus elektromos repülőgépe

2016.04.23.

- Innovációs díjat kapott a kecskeméti székhelyű Magnus Aircraft Kft. és a Siemens közös fejlesztésű elektromos repülőgépe - közölte Andréka Domonkos, a Magnus kommunikációs igazgatója szombaton az M1 aktuális csatornán.

A friedrichshafeni Aero 2016 szakkiállításon vették át az elismerést, amelyet elektromos fejlesztésekkel foglalkozó európai projekteknek adhatnak - tette hozzá. Az igazgató közlése szerint az eFusion nevű gép 2017-től előrendelhető, addig folytatják a fejlesztéseket, hogy az üzemidőt hosszabbítsák.


Hozzátette: a gép oktatásra, így kényszerhelyzeti képzésre és műrepülésre is alkalmas. Andréka Domonkos korábban az MTI-nek elmondta, hogy a mintegy egymillió euróból kifejlesztett eFusion nevű típus egy kétüléses, könnyű szerkezetes repülőgép, kompozit anyagokból készült, súlya 410 kilogramm.

Hozzátette, ezres nagyságrendű megrendelésre számítanak egyrészt a kínai légtér megnyitása, másrészt a vészhelyzeti képzés növekedése miatt.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.08
A Wizzair légitársaság Londonból Tel-Avivba tartó, leszálláshoz készülődő utasszállító járatához....
2026.02.08
Születésének 145. évfordulóján a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara előadóterem-avatással és....
2026.02.08
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Túl szigorú ellenőr. ..
2026.02.08
A vállalatok közötti megállapodás alapján olyan együtműködés jöhet létre, amely megteremti az....
2026.02.08
Rekordszámú, közel 36,4 millió utast szolgáltak ki a belgiumi repülőterek tavaly, a szám 850....
2026.02.08
Bár továbbra sem értem, hogy minek a Renault-nak ennyi hasonló méretű szabadidő-autó, a Captur és....
2026.02.08
Mindössze három év után távozik a Toyota Motor Company éléről Szató Kodzsi, feladatait a vállalat....
2026.02.08
Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új....
2026.02.08
Olyan innovatív újrahasznosítási folyamatokat dolgozott ki a BMW, amelyek révén még több magas....
2026.02.08
Több autó ütközött Óbaroknál Hegyeshalom felé, később pedig ugyanebben az irányban útjavítás miatt....