Mercedes

Ismét bombariadó volt a kecskeméti Mercedes-gyárban

2014.05.27.

Miután hétfőn már a harmadik fenyegetést kapta az üzem egy hónapon belül, kedden rendőrök kezdték meg a ki- és belépő dolgozók átvizsgálását.

Kedden reggel csak rendőri átvizsgálás után léphetnek be a dolgozók a kecskeméti Mercedes-gyárba – írta a baon.hu egy olvasói bejelentés alapján. Általában a be- és kiléptetést a gyár biztonsági őrei végzik, a dolgozóknak és a vendégeknek detektoros kapun kell átmenniük érkezéskor és távozáskor is. A most elrendelt szigorított beléptetésre azért van szükség, mert hétfőn ebben a hónapban már harmadszor kapott bombafenyegetést az autógyár. Ebből a háromból két esetnek azonban már elfogták a gyanúsítottját.

Egy hete a kecskeméti rendőrség közveszéllyel fenyegetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette M. Beatrix 33 éves kecskeméti lakost. A nő megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2014. május 7-én 12 óra 45 perckor a birtokában lévő telefonról az alábbi névtelen bejelentést tette a rendőrség segélyhívó számára: "Pokolgép fog robbanni a Mercedes gyárban Kecskeméten". A bejelentést követően a helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy a bejelentés valótlan volt, ugyanis nem találtak robbanó szerkezetet.

A rendőrség szerint M. Beatrix megalapozottan gyanúsítható azzal is, hogy 2014. május 20-án 9 óra 8 perckor a 112-es segélyhívó számra ugyanarról a telefonról az alábbi névtelen bejelentést tette: "Bomba van a kecskeméti Mercedes gyárban". A bejelentés alapján a helyszínre vonuló rendőri egységek az épület átvizsgálása során robbanószerkezetet ebben az esetben sem találtak. A gyanúsított a kihallgatásán a bűncselekmény elkövetését elismerte, részletes beismerő vallomást tett. Cselekményét munkahelyi személyes konfliktussal magyarázta.

Május 26-án hétfőn azonban újabb fenyegetést kapott a gyár, ismét kiürítették a csarnokokat, a termelés is leállt. A délutáni műszak sem tudta felvenni a munkát, a gyár átvizsgálásával 18 óra 20 perckor végeztek a rendőrök. Bombát, robbanóanyagot nem találtak.

Összességében ez volt a negyedik, sorozatban pedig a harmadik bombariadó a Mercedesnél. Egy műszakban körülbelül 180 autó gördül le a gyártósorról, a bombariadók miatt kiesett termelést pedig valamikor be kell hozniuk a munkásoknak. A korábbi bombariadók kapcsán a Mercedes azt közölte, hogy be tudják hozni a lemaradást. A hétfői bombariadót okozó ismeretlen telefonálót még keresik a rendőrök.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.22
„Úgy közlekedj, mintha a számodra legfontosabbak lennének körülötted!” Az Autós Nagykoalíció....
2026.01.22
A CES 2026-on bemutatott vezetőfigyelő és alkoholos befolyásoltságot felismerő rendszerek nem....
2026.01.22
Magyarországon is elérhető az OMODA 5 SHS-H modell. A külső töltést nem igénylő full hibrid (SHS-H....
2026.01.22
–A CATL Jipinben található gyára a Világgazdasági Fórum Sustainability Lighthouse minősítését is....
2026.01.22
Könnyen meglepetésként érheti télen az elektromos autók sofőrjeit, hogy járművük a szélsőséges....
2026.01.22
Idén különleges évfordulót ünnepel Alsó-Ausztria egyik ikonikus műszaki és turisztikai....
2026.01.21
Egy ikonikus autó 1998-ból. Új alapokra helyezte a márkát, és egy teljesen más külsővel mutatott új....
2026.01.21
A tisztán elektromos meghajtású MINI Cooper elhódította az új autók biztonságát vizsgáló Euro NCAP....
2026.01.21
A dél-koreai elnök szerint Kína számos ágazatban már utolérte, sőt bizonyos területeken meg is....
2026.01.21
Munkavégzés közben rosszul lett, Szerencs és Tokaj között közlekedő járatával árokba hajtott, és....