Ferrari

Itt a vége: befejezik a Ferrari SF90 Stradale gyártását

2024.08.09.

Feltehetőleg a Ferrari Romára is hasonló sors vár. 

Az olasz autógyártó kínálata sosem volt még ennyire széles, mint jelenleg. A maranellói gyárban mindig történik valami, legyen szó egy újabb kiegészítőről, egy következő generációs autóról, egy frissített modellről, vagy egy limitált kiadásról. Noha ebben a hónapban nem érkezik új jármű, a Ferrari az SF90 Stradale-tól és a 812 GTS-től is elbúcsúzik.

A cég a 2024-es első félévi értékesítési eredményeiről szóló dokumentumban számolt be a fent említett járművek gyártásának megszűnéséről. Az előbbit hamarosan egy új modell váltja fel, amit már 2023 augusztusa óta tesztelnek, az utóbbinak pedig már van is utódja, a Ferrari 12Cilindri Spider. Az SF90 megszűnése szigorúan az alap modellre vonatkozik, hiszen a továbbfejlesztett 'XX' verzió szállítása csak 2024 második negyedévében kezdődött el. 

Az "ágaskodó ló" egyébként említést tesz a Romá-ról és a Competizione 812-ről is, mert 2024 második negyedévében mindkét típus szállítása alábbhagyott az előző évekhez képest. mivel a két kupé "életciklusa" a végéhez közeledik. A Roma leváltásának okait sajnos rejtély övezi, de ennek köszönhetően valószínűleg a Roma Spider tovább marad a "line-upban", mivel még csak kevesebb, mint 2 éve kapható. A 812 Competzione helyét pedig - a GTS-hez hasonlóan - a 12Cilindri fogja átvenni. 



Ferrari Roma

Idén júniusig a Ferrari 7044 darab autót szállított le világszerte, ami 1 százalékos növekedést jelent a tavalyi év első hat hőnapjához képest. A jövője is fényesnek tűnik a maranellói székhelyű márkának, mert már most elegendő megrendelésük van ahhoz, hogy 2026-ig elfoglaltan dolgozzanak az új Ferrarik gyártásán és leszállításán. A növekedést a 12Cilindri modellek iránti nagy kereslet idézi elő. 

A Lamborghinivel ellentétben - ahol az Urus az eladások fő mozgatórugója - a Ferrari megígérte, hogy nem lesz SUV-központú márka. Ezt alátámasztja az az adat is, mely szerint a Purosangue gyártása a márka teljes éves termelésének csak a 20 százalékát teszi ki. 

Az 'ICE' és a plug-in hibrid modellek mellett a Ferrari kínálata egy teljesen elektromos autóval is bővülni fog 2025 végére. És ha ez nem lenne elég még egy új szuperkocsi tesztelésén is dolgoznak már az olaszok - ami a LaFerrari utódja lesz. 

Forrás: 
https://www.motor1.com/news/728981/ferrari-sf90-stradale-discontinued/

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.07
A bécsi fiatalok egyre inkább lemondanak az autóhasználatról. Ez a megállapítás az elmúlt évek....
2026.02.07
Egy legendás motorversenyző fiát szerződtették a 2026-os szezonra. ..
2026.02.07
A kínai autógyártók európai térnyerése már nem trend, hanem strukturális átalakulás. Az ICDP 2026....
2026.02.07
Az új szabályok bevezetésével több előzésre és nagyobb káoszra számít az idei szezonban Lando....
2026.02.07
Münchenből Zell am See-be vezetett egy sajtóút, amelyen a különböző hajtásláncokkal rendelkező Q5....
2026.02.07
Pénteken a mikromobilitási eszközökre vonatkozó szabályokat vitatták meg a minisztériumban. ..
2026.02.07
A baleset-megelőzés jegyében adtak át február 5-én egy különleges installációt Sátoraljaújhely....
2026.02.07
Mostanra már minden motorkerékpár a hosszú téli álmát alussza, és nem is nagyon kerül elő az első....
2026.02.07
Súlyos szabálytalanságokat rögzített a rendőrség kamerás drónja a városban. ..
2026.02.07
Még tovább emelik a kátyúzási kapacitást; hétvégén és éjszaka is dolgoznak a szakemberek, mivel az....