Kecskeméti Főiskola

A járműipar alakítja a képzést Kecskeméten

2013.09.20.

Biztosabb a diplomások elhelyezkedése, mint máshol, a képzés végén ott a valós munkalehetőség a Mercedesnél és további több mint egy tucat cégnél, a Kecskeméti Főiskola a duális képzésének partnereinél.

Szerző: Kovács András/delmagyar.hu

– Immár a második évfolyamába lép a duális képzés a Kecskeméti Főiskolán. A Mercedes és a Knorr-Bremse már az első lépéseknél ott volt, mára 16 duális vállalati partnere van az intézménynek – mondta köszöntőjében Dr. Ailer Piroska rektor. I. Duális Felsőoktatási Konferencia – a gyakorlatorientált műszaki felsőoktatás új lehetősége Magyarországon címmel rendeztek konferenciát csütörtökön Kecskeméten.

Lepsényi István és Frank Klein, a Knorr-Bremse és a Mercedes első embere Fotó: Kovács András/delmagyar.hu

Az országban több felsőoktatási intézményben indítottak vállalati együttműködéssel duális képzést. Az új oktatási formához nemzetközi példaként szolgált a német gyakorlat, ennek Magyarországon több változata is kialakult. A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.,
a Knorr-Bremse és a Kecskeméti Főiskola együttműködésében a tematika és a szakmai gyakorlat arányát tekintve eltér az ország többi intézményében alkalmazottaktól. Ami tény, 12 százalékkal nőtt a Kecskeméti Főiskolára felvett hallgatók száma, összefüggésben az új képzési formával.

Köpeczi-Bócz Tamás, Ailer Piroska és Frank Klein.  Fotó: Kovács András/delmagyar.hu

Dr. Köpeczi-Bócz Tamás EU fejlesztési és stratégiai biztos hangsúlyozta nem valami helyet van a duális felsőoktatás, hanem valami mellett, azaz integráltan. A hallgatók ugyanúgy teljesítik a követelményeket, mint az ország más felsőoktatási intézményeiben. Miben több ez? Évről évre alaposan átgondolhatja, hogy mit tanul a hallgató. Sokkal biztosabb a végzettek elhelyezkedése, mint máshol, ez a leghangsúlyosabb kérdés. Egy út, aminek a végén biztos, valós munkalehetőség van, ebben rejtőzik a presztízse, hangsúlyozta a biztos.
Dr. Vasa László, a szakminisztérium kabinetfőnök-helyettese a felsőoktatás jelenéről és jövőjéről beszélt, s arról, hogy egy magyar intézmény van csupán a TOP 500-ban. Hangsúlyozta a finanszírozás fontosságát és azt, hogy az igényeknek megfelelő „kibocsátás" milyen fontos. Megkérdőjelezte a főiskolai mesterképzés fontosságát – ő is elmondta, amit már több forrásból hallottunk, nem vidéki főiskolán kell agysebészeket képezni.

A teljes cikkért kattintson ide.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.27
Két hét alatt több mint 160 ezren töltötték ki a közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés....
2026.07.27
Magyarországra érkezett a quad- és homokfutó-gyártás egyik meghatározó, globálisan is elismert....
2026.07.27
Megérkezett a Ford T-modell a Magyar Nemzeti Múzeumba: hétfő délelőtt daruval emelték fel és a....
2026.07.27
Még tart a szupergazdagok lendülete, úgy veszik a luxusautókat a magyarok, mintha nem lenne holnap....
2026.07.27
Nap mint nap a Toyota alkatrészeinek, tartozékainak és járműveinek ezrei szelik át Európa útjait.....
2026.07.27
Az eredeti Macan-sorozat utolsó példánya július végén gördül le a gyártósorról. ..
2026.07.27
A nyári szabadságok közeledtével a háziállatok egyre fontosabb szerepet kapnak az utazási tervekben....
2026.07.27
A bahreini hétvégét áprilisban az iráni háborús konfliktus és annak közel-keleti hatása miatt....
2026.07.27
A BMW, a Toyota, a Bosch és a Repsol valós körülmények között teszteli a teljes egészében megújuló....
2026.07.27
Retro hétvégét tart a MÁV a Balatonnnál, Kaposváron és annak környékén, valamint az újranyíló Komló....