Daihatsu

Jönnek az elektromos minihaszongépjárművek

2025.02.13.

A Toyota és leányvállalata, a Daihatsu, valamint az utóbbi években a Toyota Csoporttal több területen is stratégiai együttműködést kialakító Suzuki bejelentette, hogy Ázsiában még idén bemutatkozhatnak közösen fejlesztett akkumulátoros elektromos mini haszongépjárműveik.

A Toyota egyébiránt Európában a Proace család révén a kishaszongépjármű piac valamennyi áruszállító és személyszállító szegmensét lefedi akkumulátoros elektromos kínálatával.

A három vállalat által közösen kifejlesztett akkumulátoros elektromos minihaszongépjármű egyesíti a Suzuki és a Daihatsu kisméretű autók létrehozásában szerzett szakértelmét a Toyota elektrifikációs technológiájával, és a minihaszonjárművek számára alkalmas akkumulátoros elektromos rendszerrel van felszerelve. A Commercial Japan Partnership Technologies Corporation is részt vett a tervezésben, hogy a hatékony utolsó kilométeres logisztikához optimális specifikációkkal rendelkező jármű jöjjön létre. A három vállalat, a Suzuki, a Daihatsu és a Toyota elkötelezett a kezdeményezés előmozdítása mellett, hogy elérjék a karbonsemlegességet. Ezt olyan tisztán elektromos minihaszonjárművek szállításával fogják elérni, amelyek praktikus és fenntartható közlekedési eszközöket biztosítva képesek kielégíteni az ügyfelek igényeit a kézbesítőiparban.

A Toyota egyébiránt Európában és így Magyarországon is már most is 3 akkumulátoros elektromos áruszállító (Proace City Electric, Proace Electric, Proace MAX Electric) és 2 akkumulátoros elektromos személyszállító (Proace City Verso Electric, Proace Verso Electric) járművet kínál.

 

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.31
Cellacsere igen, pótkerék nem: Ferrari Luce ..
2026.05.31
A walesi előnye már húsz pont Kacuta Takamoto előtt a szezon felénél. ..
2026.05.31
A változó sebességhatár lép életbe, aminek persze vannak feltételei és bökkenői.   ..
2026.05.31
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Ütközés elleni védelem. ..
2026.05.31
A hatodik generáció 2027-ben véget ér. De nem kell félni, 2028-ra érkezhet az utód. ..
2026.05.31
A Hungaroringen rendezték meg Magyarország első STEM Racing versenyét, amelyen 11 diákcsapat mérte....
2026.05.31
Két hőlégballon ütközött a levegőben az Aupark bevásárlóközpont közelében, a Náměstí osloboditeľov....
2026.05.31
A Pest vármegyei rendőrség tett közzé egy felvételt egy szabálytalan előzésről, amelyet az M0-s....
2026.05.31
A bontási munkák befejezése után a szakemberek az északi híd szerkezetének javításán és az építési....
2026.05.31
Ártalmatlannak tűnik, de az elektromos ablakemelő komoly veszélyeket rejthet. Tóbiás és Balambér....