biztosítás

Kedvező első negyedévet zárt a Generali Csoport

2017.05.18.

Az olaszországi központú biztosító, a Generali Csoport működési eredménye 2017 első negyedévében 4,2 százalékos emelkedéssel meghaladta az 1,2 milliárd eurót, míg az adózott eredmény 515 millió euró volt - derül ki a vállalat MTI-hez eljuttatott sajtóközleményéből.

Az idei első negyedévben ismét teljesítette stratégiailag kitűzött pénzügyi céljait a Generali Csoport.

Az életbiztosítási szektor kiemelkedően nyereséges volt, az új értékesítés nyereséghányada (NBM) 37,8 százalékra nőtt.

A 13,6 százalékos gördülő sajáttőke-arányos megtérülés meghaladja a kitűzött 13 százalékos  célt. A több mint 19,2 milliárd eurós díjbevétel összességében 2,5 százalékkal esett vissza az első negyedévben.

A "nem-élet" üzletág díjbevételei 1,9 százalékkal nőttek, míg az élet üzletágban a fegyelmezettebb hozzáállás hatására 4,6 százalékkal csökkentek.

A Generali Csoport idén májusban új stratégiát határozott meg a vagyonkezelési üzletág erősítésére. Ennek értelmében 2020-ig kiterjesztik a befektetési kapacitást és szélesebb termékportfóliót építenek ki. A cél, hogy 2020-ra a Generali 500 millió eurós vagyont kezeljen, a vagyonkezelési üzletág adózott eredménye pedig elérje az évi 300 millió eurót.

A Generali Biztosító Magyarország egyik vezető biztosítótársasága, az olaszországi központú Generali Csoport tagja. Az 1831-ben alapított vállalatcsoport több mint 60 országban van jelen, 2016-os teljes díjbevétele meghaladta a 70 milliárd eurót.

A világszerte több mint 74 ezer alkalmazottat foglalkoztató és közel 55 millió ügyfelet kiszolgáló csoport egyike a vezető nyugat-európai biztosítótársaságoknak, valamint egyre fontosabb szereplője a közép-kelet-európai és ázsiai piacoknak.

2017-ben a Generali Csoport is bekerült a világ legfenntarthatóbb vállalatai közé a Corporate Knights ranglistáján.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.25
Vendég: Piri András, az Inter Cars Hungaria Kft partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....
2026.06.25
Az egy dolog, hogy a Toyota az autóipar megkerülhetetlen szereplője, egyes térségekben egyenesen az....
2026.06.25
Mostantól nem kell vesződnünk a helyek keresgélésével és a tarifák meg a külön rendelkezések....
2026.06.25
A címvédés a célja a győri Széchenyi István Egyetem SZEnergy csapatának az idei Shell Eco-maratonon....
2026.06.25
Néhány éven belül minden elektromos autó akkumulátora saját digitális „személyit” kap az Európai....
2026.06.25
Legkésőbb júliustól ismét állami tulajdonba kerül a ZalaZONE járműipari tesztpálya, várhatóan a....
2026.06.25
A Mitsubishi hivatalosan is megerősítette: 2026 őszén világpremieren mutatkozik be a vadonatúj....
2026.06.25
35 éves a Magyar Suzuki – kutatás készült a márka ismertségéről, megítéléséről és a hazai....
2026.06.25
Sőt, sokszor még terelés sem kell a karambolokhoz ..
2026.06.25
Nemzetközi elismerést kapott a magyar járműörökség megőrzése: a dr. Kaáli Nagy Géza által alapított....