villamos

Kerékpárok is szállíthatók a szegedi villamosokon

2016.07.30.

Díjmentesen szállíthatók kerékpárok a szegedi villamosokon, az új szolgáltatást csúcsidőn kívül vehetik igénybe az utasok. Az új szolgáltatás próbaüzeme megkezdődött.

A kezdeményezést bemutató sajtótájékoztatón, szombaton a Tisza-parti városban Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester elmondta, Szegeden folyamatosan igyekeznek fejleszteni a kerékpáros és a közösségi közlekedés infrastruktúráját, és lépéseket tesznek a két utazási forma összekapcsolása érdekében.
    

Pásztor Tamás, a Szegedi Kerékpáros Klub tagja (b) és Nagy Sándor (Együtt) városfejlesztési alpolgármester biciklijével felszáll egy Pesa Swing típusú villamosra 2016. július 30-án. Díjmentesen szállíthatók kerékpárok július 30-tól a szegedi villamosokon, az új szolgáltatást csúcsidőn kívül vehetik igénybe az utasok. A szolgáltatás fogadtatását az év végéig tesztelik. MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely

Az elmúlt években nyolc végállomáson épültek kerékpártárolók, és folyamatosan bővül a biciklik elhelyezésére is alkalmas megállók száma, a közeljövőben is negyven ilyet alakítanak ki a városban - tudatta az alpolgármester. Hozzátette: a kerékpárok szállítása villamossal lehetővé teszi, hogy biciklisek a korábbinál nagyobb távolságokat tegyenek meg.

Németh Zolán Ádám, a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) tömegközlekedési üzletágért felelős vezetője elmondta, Európa számos városában lehetőség van a kerékpárszállításra, de különböző szabályozási, műszaki megoldások és díjtételek érvényesek. Az SZKT a Nemzeti Közlekedési Hatósággal együttműködve az év végéig teszteli a szolgáltatás fogadtatását, valamint a kerékpárok szállítására kialakított rögzítési megoldásokat.

A próbaüzem időszaka alatt a jelzéssel ellátott ajtóknál lehet felszállni kerékpárral. A villamosokon keréktámaszokat és rögzítőhevedereket szereltek fel, ezekkel járművenként két bicikli szállítható biztonságosan. Munkanapokon, csúcsidőben - reggel 6-tól fél 9-ig és délután 1-től 5-ig - nem szállítható kerékpár, erre a járműveinken piktogramok is felhívják a figyelmet - tudatta a szakember.

A tesztüzem végén - konzultálva civil kerékpáros szervezetekkel - a közlekedési társaság a tapasztalatok alapján tesz javaslatot a város vezetésének a szolgáltatás állandó bevezetésére.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.27
Induláskor német támogatással fejlesztették az orosz luxuslimuzint, a legújabb Senat már kínai....
2026.06.27
George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíj szombati időmérő....
2026.06.27
 A tervezett elektromos traktor a cserélhető akkumulátornak köszönhetően a nap 24 órájában, a hét....
2026.06.27
Rendőrök és tűzoltók szabadítottak ki szerdán (június 24-én) egy autóba záródott gyereket egy....
2026.06.27
A Porschékat a száguldásról ismerjük, mégis volt egy jármű, amelyet a lassúságáért kedveltek. Nem....
2026.06.27
A nagy sikerű győri nyitónapot követően Budapesten folytatódott a QS Higher Ed Europe Summit....
2026.06.27
Augusztus elsejétől drágább lesz taxival utazni Budapesten, miután a Fővárosi Közgyűlés pénteken....
2026.06.27
A Drávacsehibe vezető ág építésével új szakasszal bővül a Dráva menti településeket és a dél-....
2026.06.27
A német kormány elfogadta a járművezető-képzés reformjának tervezetét: olcsóbb és digitálisabb....
2026.06.27
A Hyundai belga versenyzőjét a jó rajtpozíció is segítette, egyedül Sébastien Ogier van....