razzia

Két razzia, sok bírság

2019.09.24.

Az ellenőrzött autósok mintegy ötödét büntették meg a rendőrök az egyhetes TISPOL akció alatt, amely során elsősorban a vezetés közbeni mobiltelefon-használatra fókuszáltak - közölte a rendőrség kedden a honlapján. Közben a veszélyes árut szállító gépjárművek és személyszállító autóbuszok műszaki állapotát is ellenőrizték.

A közlemény szerint a szeptember 16. és 22. között tartott akció alatt 20 ezernél is több gépjárművezetőt ellenőriztek, közülük mintegy 4300 ellen indult eljárás. Utóbbiak harmada (1436 sofőr) nem csatolta be a biztonsági övét, míg negyedük (1177 ember) használta mobiltelefonját vezetés közben.

Mindeközben a veszélyes árut szállító gépjárművek és személyszállító autóbuszok műszaki állapotát is ellenőrizték a szakemberek a magyar autópályákon és főutakon szeptember 17. és 19. között - tudatta az innovációs és Technológiai Minisztérium. A megvizsgált 1115 tehergépkocsiból 128, a 220 autóbuszból 27 esetében tártak fel kisebb nagyobb szabálytalanságot, nyolc tehergépkocsit pedig kizártak a forgalomból a műszaki és közlekedésbiztonsági szabályok megszegése, túlsúly vagy nem biztonságos rakományrögzítés miatt.

Az akció a 14 európai ország közlekedési hatóságait tömörítő Euro Control Route (ECR) ellenőrzéssorozatának része volt. Az ECR idén öt alkalommal tartott ilyen jellegű akciót, amelyben a Magyarországon megvizsgált több mint 5400 személy- és áruszállító járműből minden tizedik problémásnak bizonyult. A nemzetközi ellenőrzésekben októberben és novemberben is részt vesz majd a magyar hatóság - olvasható az ITM közleményében.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.18
A londoni utakon 2025-ben közel 13 százalékkal csökkent a halálos balesetek száma – a valaha mért....
2026.07.18
A BKK és a BKV 2026 márciusa óta dolgozik a nagyszabású projekt előkészítésén. ..
2026.07.18
Az első győzelmére hajtó fiatal finn 14,7 másodperces előnnyel vezet csapattársa, a tavalyi győztes....
2026.07.18
Két napig ellenőrizték a rendőrök Budapest főbb útvonalain a buszsáv jogosulatlan használatát. ..
2026.07.18
Két látványos tanulmányautót is bemutatott a Peugeot Kínában, de úgy tűnik, hogy hozzánk nem fognak....
2026.07.17
Igaz, hogy a mai világban az otthoni barkácsolás, vagy az autó körüli csavarozás egyre inkább....
2026.07.17
A Duna extrém alacsony vízállása miatt a Mahart-PassNave Kft. egyes hajójáratai módosított....
2026.07.17
Az andonzsinórt a Toyota gyártósorán használták először a minőség javítása érdekében, de mi a....
2026.07.17
Fokozott figyelemre van szükség az utakon az őzek július második felétől augusztus közepéig tartó....
2026.07.17
Egyetlen rossz döntés vagy néhány másodpercnyi figyelmetlenség is elég ahhoz, hogy egy motorozás....