Forma-1 Kínai Nagydíj

Kétnapos nagydíjként lehet esély a novemberi F1-es kínai futamra

2020.02.16.

Sajtóértesülés szerint fölvetődött, hogy kétnapos hétvégeként szorítsanak helyet az áprilisban elmaradó Kínai Nagydíjnak a versenynaptár utolsó felében - írja az m4sport.hu.

A héten hivatalossá vált, hogy a Forma–1 nem rendezi meg április 19-én a Kínai Nagydíját az országban kialakult koronavírus-helyzet miatt. A szervezők véglegesen még nem törölték a versenyt, csak bizonytalan időpontra elhalasztották azt. Ross Brawn sportigazgató jelezte, a közeljövőben újabb találkozón vitatják meg az FIA-val és a tíz csapattal, milyen alternatív lehetőségek kínálkoznak a nagydíj későbbi megtartására.



Racefans korábban azt írta, négy forgatókönyv merült föl lehetőségként: a verseny nyári szünetre ütemezése, az oroszországi és japán hétvégék közé helyezése, amely viszont négy egymást követő nagydíjat jelentene, az Abu-Dzabi elé helyezése a szezonzáró eltolásával, valamint egy év végi brazil, kínai, abu-dzabi triplahétvége megtartása. Munkatársuk, Dieter Rencken pénteken újabb információról adott hírt ennek kapcsán. Tudomása szerint a figyelem középpontjába most a legutóbbi forgatókönyv került, azaz a Kínai Nagydíj Interlagos és Abu-Dzabi közé rakása. Új dátumként tehát november 22-ét nézték ki a sanghaji verseny számára.





Tekintve, hogy a három pálya eltérő kontinenseken és időzónákban van, logisztikai szempontból extrém kihívás lenne az F1-es karaván szempontjából három hét alatt végigzarándokolni e helyszíneket, ám ezt könnyítendő az újságíró szerint most fölvetődött, hogy a kínai hétvégét háromról kétnaposra rövidítsék le, így nyerve pár napot a résztvevőknek az utazáshoz.

Az elgondolás állítólag az, hogy Sanghaj az első két szabadedzést szombaton tartsa meg, az időmérő edzést és a versenyt pedig a tavalyi tájfun sújtotta Szuzukához hasonlóan vasárnap délelőtt, illetve délután. A harmadik szabadedzést eközben ejtenék a programból.



Mindez akár a főpróbája is lehetne a 2021-től bevezetni tervezett új menetrendnek. Tudniillik az F1 jövőre a nagydíjhétvégék lerövidítésével teremtene lehetőséget a még több versenynek: a teljes csütörtöki gépátvételi és sajtónapot ejtené, annak programját a péntek délelőttbe sűrítené bele, a két szabadedzést aznap délután tartaná meg, a szombat az időmérő, a vasárnap a verseny napja maradna.



Mindez egyelőre nem több találgatásnál és puhatolózásnál. A program bárminemű módosításához a tíz csapat egyhangú igen szavazatára lesz szükség, emellett számos logisztikai és egyéb problémát is orvosolni kellene. Amíg ezek terén nincs előrelépés, a legvalószínűbb továbbra is a kínai látogatás végső törlése.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.08
Július 7-től új biztonsági előírások léptek életbe az Európai Unióban, amelyek minden újonnan....
2026.07.08
Újabb ikon a győri Szerszámgyár történetében - írja Facebook-oldalán a győri Audi. ..
2026.07.08
 A bécsi repülőtér pénteken új, komputertomográfiai (CT) technológiával ellátott szkennereket....
2026.07.07
A japán politikai rendszer egyik legfontosabb és látványos szimbóluma évtizedeken át ugyanaz volt:....
2026.07.07
Verseny a Népligetben, a Hősök terén, a ferihegyi repülőtér betonján, világcsúcskísérlet a gyóni....
2026.07.07
A CX-6e a Mazda legújabb, tisztán elektromos középkategóriás szabadidő-autója, amely az elektromos....
2026.07.07
Miközben a kínai elektromosautó-piac növekedése lassulni látszik az állami támogatások fokozatos....
2026.07.07
A BMW M Performance Track Kit versenycsomaggal felvértezett élsportoló még május 22-én beállította....
2026.07.07
Bár nem először járok Székelyföldön tesztautóval, még sosem mertem villanyossal átkelni a Hargitán....
2026.07.07
Balesetek, torlódások, rendkívüli közlekedési események az Útinform jelentése alapján. ..