.

Kisautó egyenlő gazdaságos autó? Nem mindig!

2018.09.09.

Az autó kisebb méretei nem mindig garantálják a legalacsonyabb fogyasztást vagy a legjobb teljesítményt. Olykor egy nagyobb modell kevesebbet fogyaszt és többet képes menni. Ami valóban meghatározza a fogyasztást és a teljesítményt, az az autó súlya, valamint a felhasznált technológia.

forrás: bayareatitleloans.com

Ha egy vásárló betér egy márkakereskedés bemutatótermébe, megesik, hogy az eladó megpróbálja rábeszélni egy kisebb autó megvásárlására, azzal az érvvel, hogy az autó kis méretei garanciát nyújtanak az alacsonyabb fogyasztásra. Az eladó annak ellenére teszi ezt, hogy tisztában van vele, az adott autó a technológiai elmaradottsága miatt valószínűleg nem tudja felvenni a versenyt egyes nagyobb méretű társaival.

Hogyan lehetséges ez? Az autó hiába rendelkezik kisebb méretekkel, az alkatrészek nehezebbek lehetnek, ami magasabb üzemanyag fogyasztáshoz vezet. A kompakt kisautó négyhengeres régi szívómotorral, míg a kicsivel nagyobb autó új, háromhengeres turbómotorral rendelkezhet. 

Összességében tehát a mai autók fogyasztását és teljesítményét leginkább a mechanika, a motor típusa és az anyagok súlya befolyásolja, érdemes tehát szakítanunk azzal a régi berögződéssel, hogy az autó méretéhez kötjük annak gazdaságosságát.

forrás: autopapo.com.br

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.18
Újabb mérföldkőhöz ért a CATL debreceni beruházása: május 6-án megkezdődött az akkumulátormodulok....
2026.05.18
A mára a külöböző részben vagy teljesen elektromos meghajtások mellett a járműbiztonsági....
2026.05.18
Harmadik alkalommal rendezi meg a PwC Magyarország a Debrecen Business Forumot, amely az elmúlt....
2026.05.18
Elektromos légi taxi száll fel a JFK repülőtérről, közel 320 km/órás sebességgel átrepül a város....
2026.05.18
Hatodik TCR-győzelmét aratta a 24 óráson Hyundai Motorsport.   ..
2026.05.18
A gép forog, a profit termelődik – egészen addig, amíg egy kritikus alkatrész miatt meg nem áll a....
2026.05.18
Magyar rendőrmotoros siker született Németországban: Pollák Bence r. törzszászlós, a BRFK....
2026.05.18
Mostantól elérhető a jelentkezési felület a Rábától Rábáig esemény vezetett tárlatvezetésére.....
2026.05.18
 Súlyos baleset történt vasárnap kora reggel a Déli autópályán (A2) Traiskirchen (Baden járás)....
2026.05.17
Jó hangulatú, gasztronómiai túrával és tesztvezetéssel egybekötött, háromnapos sajtóklubot....