Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Koronavírus - Hétfőtől nem fogad járatokat Milánóból, Bergamóból és Trevisóból a budapesti repülőtér

2020.03.08.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér hétfőtől nem fogad járatokat a koronavírus-járvánnyal érintett észak-olasz városokból  - közölte a Budapest Airport Zrt. vasárnap az MTI-vel.

Azt írták: kormányzati döntés értelmében a magyarországi repülőterek hétfőtől nem fogadhatnak járatokat a koronavírus járvánnyal érintett észak-olasz városokból. A korlátozás Milánó és Bergamo esetében hétfőn 0 órakor, Treviso esetében hétfőn délben lép életbe.

A Milánó Malpensa-Budapest vonalon a WizzAir heti 11, a Bergamo-Budapest és a Treviso-Budapest vonalakon a Ryanair heti 12, illetve 4 járatot közlekedtet.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a korábban hozott hatósági intézkedéseknek megfelelően a Kínából közvetlen járattal érkező utasok, illetve a határátlépésre jelentkező iráni állampolgárok testhőmérséklet mérése továbbra is érvényben van a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Az intézkedések elrendelése óta összesen 77 légijárat 5919 utasa és 416 fős személyzete esett át hőmérős szűrésen - közölték.

Hozzátették: a kínai Sanghai Airlines már korábban felfüggesztette a Csengtuba, Hszianba és Sanghaiba közlekedő közvetlen járatait, és ugyanígy tett a kínai Hainan Airlines a Csungkingba, illetve a lengyel LOT légitársaság a Szöulba közlekedő közvetlen járataival is. Az Air China Peking-Budapest járatát pedig a korábbi heti három helyett már csak heti egyszer közlekedtetik.

A Budapest Airport arról is tájékoztatott: folyamatos kapcsolatot tartanak fenn a hatóságokkal, a repülőtéren szórólapokkal, valamint információs táblákkal tájékoztatják az utasokat a legfontosabb tudnivalókról, továbbá arról, hogy mi a teendő, ha utazás során betegnek érzik magukat.

Hangsúlyozták: a repülőtér üzemeltető jelentős, százmillió forintos nagyságrendű felszereléssel és eszközzel rendelkezik a szükséges védőfelszerelésekből és a fertőtlenítéshez szükséges anyagokból, továbbá biztosítani tudják a megfelelő elkülönítő helyiségeket is.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.11
Tavaly hat százalékkal több autót loptak el Svájcban. A tolvajok gyakran Franciaországból érkeznek....
2026.05.11
A Geely Auto prémium márkája, a Lynk & Co már patinás múltra tekinthet vissza a túraautó....
2026.05.11
Szokatlan, a valós közúti helyzetekhez közelebb álló törésteszttel hívta fel magára a figyelmet a....
2026.05.11
Az Opel és az ADAC új fejezetet nyit az elektromos rali-versenyzésben az ADAC Opel GSE Rally Cup....
2026.05.11
Az európai autózás ára brutális: évente mintegy 650 milliárd eurót visz el a háztartásoktól —....
2026.05.11
Pénz helyett bilincs jutott - írja Facebook-oldalán a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőrség. ..
2026.05.11
A Toyota bemutatta a bZ4X Touring modellt, amely a márka tisztán elektromos SUV-kínálatának új....
2026.05.11
Török autógyártóval és ausztrál energetikai vállalattal kötött új együttműködési megállapodásokat a....
2026.05.11
A Közlekedési Kultúra Napja alkalmából az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság mintegy 100....
2026.05.11
Thierry Neuville megszerezte a saját és a Hyundai csapat első győzelmét 2026-ban. ..