Röszke

Körözött Mazdát fogtak Röszkén

2017.10.25.

A magyar rendőrök a szlovén hatóságok által körözött gépkocsit foglaltak le a Csongrád megyei határátkelőn. A sofőrrel szemben közokirat-hamisítás és egyedi azonosító jellel visszaélés miatt indult eljárás.

Egy bosnyák állampolgárságú férfi október 24-én 5 óra körül egy osztrák honosságú Mazda sofőrjeként akarta az országot elhagyni a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen. Az intézkedés során kiderült, hogy a forgalmi engedélyben szereplő és a személyautón lévő alvázszám nem egyezik, valamint a gépkocsin lévő osztrák hatósági jelzést nem a járműre adták ki.



Az ellenőrzés megállapította, hogy az autót eredetileg Szlovéniában helyezték forgalomba és az szerepel a Schengeni Információs Rendszerben. A magyar rendőrök a Mazdát lefoglalták. A sofőrrel szemben egyedi azonosító jellel visszaélés és közokirat-hamisítás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Szegedi Rendőrkapitányságon.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.11
Be lehet érni kevesebbel? Igen. Ha arról van szó, hogy mindent szeretnénk a Q7-esből kivéve a....
2026.07.11
Az MG hivatalosan is felvette az új energiahordozású járművek adómentességi katalógusába az MG 07....
2026.07.11
Az MKIF grafikonokon mutatta meg, hogy mikor mennyire leterhelt az M7-es autópálya a nyári....
2026.07.11
Növekedés Nyugat-Európában: az Automobili Lamborghini bővíti márkakereskedési hálózatát egy új....
2026.07.11
Összegyűjtötték a múlt hét legkirívóbb eseteit, bármelyikből komoly baleset lehetett volna. ..
2026.07.11
680 lóerős az új sportszedán és sportkombi, amelyekből a szimulált sebességváltó és a szintetikus....
2026.07.11
Egy hete a Hungaroringen megszerezte első pole-pozícióját a brit F3-ban (hivatalos nevén GB3), a....
2026.07.11
A Neue Klasse modellgeneráció első képviselőjét az elsők között értékelték a 2026-ban bevezetett,....
2026.07.11
Digitalizációval, kényelmesebb adminisztrációs csatornákkal, a vizsgálatok szigorításával és a....
2026.07.11
Nagy-Britanniában május 22-én megnyíltak a pályázatok az önvezető taxi- és buszszerű szolgáltatások....