csabai kolbászfesztivál

A külügyminiszter szerint a csabai kolbászról is ismernek bennünket a nagyvilágban

2019.10.26.

A hagyományokhoz hűen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter nyitotta meg a 23. Csabai Kolbászfesztivál szombati fő attrakcióját, a 800 csapatos frisskolbászkészítő versenyt a városi sportcsarnokban. 

A külügyminiszter először gratulált a színpadon mellette álló, ismét Békéscsaba polgármesterének választott Szarvas Péternek. A kormány részéről kifejezte együttműködési készségét a városvezetéssel. Ezt követően kiemelte, nagy örömmel látja, hogy milyen sokan érkeztek a határokon túlról is a kolbászfesztiválra, velük teljes a rendezvény.

– Három dologról ismernek bennünket leginkább szerte a világban – fogalmazott Szijjártó Péter- – Az egyik Puskás Ferenc, a világ valaha élt legnagyobb futballistája, a második a csak gyümölcsből készült magyar pálinka. Emellett mindenki tudja, hogy egy igazi magyar férfi a legcsípősebb kolbászt is megeszi, és ebben a csabai kolbász élen jár. – Büszkék vagyunk a hagyományainkra, ápoljuk, ragaszkodunk hozzájuk. Olyan erősek vagyunk ebben is, mint a csabai kolbász – ecsetelte Szijjártó Péter. – A Guardian brit országos napilap nem mindig szeret bennünket, de az világ őszi fesztiváljai közé, az első tízbe választotta be a Csabai Kolbászfesztivált.

A külügyminiszter kitért arra, Magyarország tavaly 18 900 tonna kolbászt exportált a világ 45 országába. Ez duplája a 2010-es mennyiségnek. Mindezzel a világban a 12. helyen állunk, és a Csabai Kolbászfesztivál is hozzájárulhat ahhoz, hogy jövőre benne legyünk az első tízben. 

Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere elmondta, a kolbászfesztivál a prémiumtermék népszerűsítése mellett a jó hangulatról, a beszélgetésekről, a finom pálinkákkal koccintgatásokról is szól.  

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.18
Forgalmi akadály van az M5-ös felé vezető irányban – jelentette a katasztrófavédelem. ..
2026.07.18
A Mazda MX-5 több mint 35 éve ugyanazzal a válasszal szolgál: következetes finomítással, nem....
2026.07.18
A tisztán elektromos meghajtású MINI Aceman E az Alpokban mutatta be azon eredeti MINI tartozékokat....
2026.07.18
Egy sávon halad a forgalom a baleset miatt a Balaton felé vezető oldalon. ..
2026.07.18
A londoni utakon 2025-ben közel 13 százalékkal csökkent a halálos balesetek száma – a valaha mért....
2026.07.18
A BKK és a BKV 2026 márciusa óta dolgozik a nagyszabású projekt előkészítésén. ..
2026.07.18
Az első győzelmére hajtó fiatal finn 14,7 másodperces előnnyel vezet csapattársa, a tavalyi győztes....
2026.07.18
Két napig ellenőrizték a rendőrök Budapest főbb útvonalain a buszsáv jogosulatlan használatát. ..
2026.07.18
Két látványos tanulmányautót is bemutatott a Peugeot Kínában, de úgy tűnik, hogy hozzánk nem fognak....
2026.07.17
Igaz, hogy a mai világban az otthoni barkácsolás, vagy az autó körüli csavarozás egyre inkább....