Olaszország

A Lamborghini 2022 áprilisáig elfogyott

2021.07.23.

Ha új Lamborghinit szeretne megrendelni, akkor hosszú szállítási időkre kell számítania: a jelenlegi rendelésállomány tíz hónapra meghosszabbodik 2022 áprilisáig. Az év első felében minden eddiginél több járművet szállítottak ki – írja az automobilwoche.de.



 

A Lamborghini az első félévben először megközelítette az 5000 darabos határt: 4852 járművet szállított ki  a VW leányvállalata ami 37 százalékkal több, mint 2020 azonos időszakában, és csaknem hét százalékkal több, mint 2019 első felében , amikor koronavírus még nem volt tényező.

Az Urus a legnépszerűbb. Fotó: Lamborghini

A legkeresettebb modell ismét az Urus SUV volt, amely csaknem 2800 szállítással az eladások több mint felét tette ki. 

Messze a legfontosabb értékesítési piac az USA volt, ahová az összes Lamborghininek csaknem egyharmadát szállították, majd Kína és Németország következett.

Az év egészének kilátásai is "kivételesen pozitívak" voltak – mondták a Lamborghini-nél. A jelenlegi rendelésállomány már teljes kapacitásunkat lekötötte a következő tíz hónapra - 2022 áprilisáig. "Ez bizonyítja a márka szilárdságát és erejét, amely az állandó kihívások és bizonytalanságok ellenére is egyre népszerűbb" - mondta a Lamborghini főnöke Stephan Winkelmann.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.17
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) világszínvonalú Ultraprecíziós Megmunkáló Központot hozott létre a....
2026.04.17
A Harley-Davidson új szintre emeli márkáját a RIDE globális bevezetésével. Az új márkaplatform több....
2026.04.17
Vajon mi a közös a hippikorszak VW Bogarában, a nyolcvanas évek ikonikus Golfjaiban és a jövő e-....
2026.04.17
Az új energiás meghajtások vezető fejlesztőjeként ismert, és már eddig is köztudottan a világ....
2026.04.17
Faültetés a kápolnai közösségi erdőben, az épülő, elhunyt állatok kápolnájának megtekintése, majd....
2026.04.17
Volt idő, amikor Magyarországon valódi nemzeti büszkeségnek számított, ha egy autógyártó nálunk....
2026.04.17
Négy évtizeddel ezelőtt mutatták be a Multivant. Öt generáción át a családi, szabadidős és üzleti....
2026.04.17
Robert Fico miniszterelnök Denisa Saková gazdasági- és Robert Kaliňák védelmi miniszterrel közösen....
2026.04.17
 Salzburg városa átfogó városközpont-átalakítást tervez: A Neutor és a Rotkreuz parkoló közötti....
2026.04.16
Podcast - Minden eszközzel, egész nap mérik a sebességet ..