útfelújítás

Lázár János: kiemelt fontosságú feladat az utak felújítása

2023.01.12.

Magyarországon kiemelt fontosságú feladat az állami és önkormányzati kezelésben lévő utak felújítása, korszerűsítése - hangoztatta csütörtökön a Vas vármegyei Celldömölkön az építési és közlekedési miniszter, miután megtekintette a városon áthaladó Celldömölkről Jánosházára vezető felújított főút 4,4 kilométeres szakaszát.

Lázár János úgy fogalmazott: a Magyar Közút által kezelt a szaktárca által felügyelt 32 ezer kilométernyi magyarországi közúthálózat felújításával lemaradásban vannak, ezért szavai szerint rengeteg a tennivaló.

Hozzátette: hazánkban naponta 4 millió ember ingázik tömegközlekedéssel és egyénileg az otthona és a munkahelye, vagy lakóhelye és a járási központok között. Az a cél, hogy 25 percen belül mindenki eljuthasson a úticéljához, ezért kell fejleszteni főleg vidéken a közlekedést.

A miniszter aláhúzta: az elmúlt 12 évben összesen 280 milliárd forintot fordítottak Vas megye úthálózatának fejlesztésére.

A fejlesztés legjelentősebb eleme nyilván a Szombathelyt Győrrel összekötő négysávos gyorsforgalmi út volt, de jutott pénz - 1 milliárd 150 millió forint - például a Celldömölk és Jánosháza közötti főút felújítására és jutott több tízmilliárd forint a megye alsóbbrendű úthálózatának karbantartására és fejlesztésére is - hangzott el.

Lázár János a várható Vas megyei útfejlesztésekről szólva a szombathelyi elkerülő megépítését, a Körmend és Szombathely közötti négysávos autóút megépítését és a Szombathely-Kőszeg közötti gyorsforgalmi út megépítését jelölte meg a tárcájához tartozó kiemelt projektként.

Ágh Péter, az Építési és Közlekedési minisztérium társadalmi koordinációért felelős államtitkára, a térség országgyűlési képviselője hangsúlyozta: Észak-Vas megyében is  lépésről-lépésre halad az utak felújítása, 2022-ben például Lócson, Nemesbődön, Vasasszonyfán, Mesterházán és a térség központjában Celldömölkön is tetten érhetők pozitív változások.

Fehér László, Celldömölk polgármestere felvetette, hogy a várostábla és a MOL benzinkút között a Jánosháza irányába vezető főút felújításából kimaradt egy 560 méteres szakasz. Ezzel kapcsolatban Lázár János arra tett ígéretet, megvizsgáltatja annak lehetőségét, hogy miniszeri keretéből forrást teremtve az említett szakaszon is befejezzék a munkát.

(Forrás: MTI)

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.09
A közúti munkaterületek környékén kialakuló torlódások és baleseti kockázatok ma már nem kezelhetők....
2026.01.09
Tavaly 248 719 új személyautót adtak el Csehországban, 7,4 százalékkal többet, mint 2024-ben -....
2026.01.09
Az Audi bővíti a hajtáslánc-választékát az Audi Q5 modellhez (átlagos üzemanyag-fogyasztás l/100 km....
2026.01.09
Az új év több változást is hozott a közúti közlekedés szabályozásában Szlovákiában. Bár a figyelem....
2026.01.09
Ausztriában minden negyedik rendszeresen iszik alkoholt a téli sportok során. Ezt mutatja a....
2026.01.08
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026.01.09 péntek....
2026.01.08
A HangZóna mai vendége Grád Ottó a Magyar Ásványolaj szövetség főtitkára. ..
2026.01.08
Az autósoknál a Fordot vezető amerikai Mitch Guthrie, Kellon Walch kettős nyerte az ötödik szakaszt....
2026.01.08
Mutatjuk, mi jön helyette.   ..
2026.01.08
A főutak állapota folyamatosan javul, a Dunántúlon már csak Tapolca környékén, a Tiszántúlon pedig....