Forma-1

Leclerc, Norris és Albon is indul a vasárnapi virtuális Forma-1-es futamon

2020.04.04.

Az aktív versenyzők közül Charles Leclerc (Ferrari), Alexander Albon (Red Bull), Lando Norris (McLaren), George Russell és Nicholas Latifi (mindkettő Williams) is rajthoz áll a vasárnap sorra kerülő második Forma-1-es E-Sport futamon.

A Forma-1 a koronavírus lefutásáig virtuális versenyekkel szórakoztatja a közönséget, a második szimulátorverseny Ausztráliában lesz sok mai és régi pilótával. A sorozat hivatalos honlapjának beszámolója szerint az év második versenyén az elsőn is résztvevő, és 13. helyet elérő korábbi F1-es pilóta, Johnny Herbert ezúttal is szimulátor mögé ül, a további indulók neveit pedig a következő napokban jelentik be. Érdekesség, hogy Leclerc öccse, Arthur is indul a versenyen, mégpedig egy csapatban testvérével.

A koronavírus-járvány miatt szünetelő F1-es vb-sorozatnak ezen a hétvégén Vietnamban lenne versenyhétvégéje, de mivel ez a pálya nem elérhető a hivatalos F1 2019 szimulátorban, így a pilóták most vasárnap az Ausztrál Nagydíjnak otthont adó melbourne-i pálya digitalizált verzióján mérik össze tudásukat. A versenyt vasárnap 21 órakor az M4 sportcsatorna közvetíti.

A Forma-1 mostani idénye március 15-én kezdődött volna Ausztráliában, de azt a versenyt, majd további hetet törölni, vagy halasztani kellett a világjárvány miatt. Jelen állás szerint leghamarabb a június közepére tervezett Kanadai Nagydíjon kezdődhet a szezon, de az is lehet, hogy csak augusztusban, a Hungaroringen.

 

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.13
Erőszakos incidens történt a palma de mallorcai repülőtéren egy Madridba induló Ryanair-járatra....
2026.02.13
- Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a....
2026.02.13
Személygépjárművel ütközött össze a Szolnokról a Keleti pályaudvarra tartó vonat pénteken....
2026.02.13
A Datahouse adatai szerint januárban 9538 új személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek....
2026.02.13
A januárban tapasztalt, közel másfél évtizedes rekordokat döntögető havazás után a február már a....
2026.02.13
A kilencvenéves szakmai múltra visszatekintő Consumer Reports ismét elkészítette átfogó, éves....
2026.02.13
A gumiabroncsok és fenntartható mobilitási megoldások globális vezetője, a Bridgestone tovább....
2026.02.13
A nagy felbontású TFT kijelzők ma már mindennaposak a motorkerékpárokon, és egyre nagyobbak lesznek....
2026.02.12
A Ferrarit vezető Charles Leclerc autózta a leggyorsabb köridőt a bahreini Szahírban csütörtökön, a....
2026.02.12
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő (GOR-CAR) ..