enteriőr

Lerántották a belső leplet is az ID Polo-ról

2026.01.12.

A Volkswagen gőzerővel készül egy új elektromos modell, az ID. Polo bemutatására, s most először betekintést engedett az autó belső terébe is, hogy felkeltse az érdeklődést a közelgő premier előtt.

Míg az ID. Polo külső megjelenését korábban már láthattuk, az utastér most debütált. A dizájn minimalista, sallangoktól mentes, nincsen „túllihegve” semmi, ahogyan azt a Volkswagen elektromos modelljeitől megszokhattuk.

A korábbi ID.3 sok kritizált érintésérzékeny csúszkái és paneljei eltűntek, helyüket fizikai kezelőszervek vették át. Még a kormánykeréken is hagyományos gombok találhatók a tempomat és a multimédia vezérléséhez.

Az autó műszerfala 10,25 colos digitális kijelzőt kapott, amely egyetlen gombnyomással retró stílusra váltható. A középkonzolon 13 colos infotainment kijelző trónol, alatta pedig fizikai gombokkal vezérelhető a klímaberendezés és a vészvillogó.

Az utastér burkolatai környezetbarát, újrahasznosított anyagokból készültek. Andreas Mindt, a Volkswagen vezető formatervezője az ID. Polo-t „megfizethető mindennapi társ”-ként jellemezte. Szerinte „a határozott fizikai gombok stabilitást és bizalmat sugallnak, a meleg anyagok vonzóvá teszik, míg a bájos részletek – például a retró stílusú műszerfal – a Volkswagen jellegzetes stílusát tükrözik.”

A tavasszal bemutatandó ID.Polo a C-szegmensben versenyez majd olyan riválisokkal, mint a Renault 5 E-Tech, a Citroën ë-C3, a Peugeot e-208 és az Opel Corsa Electric.

Már korábban ismertté vált, hogy a klasszikus Polókhoz képest ebben az autóban a belső tér 19 milliméterrel hosszabb, s a csomagtartó alapmérete is 24 százalékkal nagyobb.  Az autó  háromfajta teljesítménnyel – 135, 211 és 226 lóerővel – lesz elérhető, nettó 37 és 52 kWh-os akkumulátorokkal. Előzetes becslések szerint ez akár 450 kilométeres távolság megtételére is elegendő lehet.

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.06
Nézze meg a videót! ..
2026.03.06
Az Audi 2026-ban új, kiemelten kedvező árú modellekkel bővíti kínálatát Magyarországon. Az „Audi A3....
2026.03.06
A Forma–1 rajongói számára nem újdonság, hogy a március 8-i Ausztrál Nagydíjjal kezdődő idényben....
2026.03.06
Körülbelül 900 eurónyi bankjegy hevert szétszórva az úttesten a nyitriai Napervillská utcában a....
2026.03.06
 Tíz kerületben a lakosok már útjaik több mint 50 százalékát gyalog vagy kerékpárral teszik meg. A....
2026.03.05
A HangZóna mai vendége: Soltész Bálint rendőrségi szóvivő. ..
2026.03.05
Tisztán elektromos és dinamikus – Tokió utcáit is meghódítja a MINI John Cooper Works Aceman, amely....
2026.03.05
Egyre több kínai vásárló dönt hazai termékek mellett, amik egyre gyakrabban bizonyulnak....
2026.03.05
A Forma-1 történetének talán egyik legátfogóbb szabályváltoztatását követően a hétvégi Ausztrál....
2026.03.05
Az AI eddig legfeljebb rögzítette, mi történik az utakon. Most viszont a forgalom „agya” akar lenni....