Porsche

A Macan húzta a Porsche eladásait

2015.01.11.

A stuttgarti gyártó 17 százalékkal több autót adott el 2014-ben, mint egy évvel korábban, így ismét új rekordot döntött.

A Porsche legfontosabb újdonsága 2014-ben a 918 Spyder hipersportautó mellett a Cayenne szabadidő-autó kistestvére, a Macan volt. A kompakt SUV révén a márka jelentősen, 17 százalékkal tudta növelni a Porsche eladásait tavaly, ami egészen pontosan 189 950 autó eladását jelentette.

A Macan egyedül a teljes eladás egynegyedét jelentette, körülbelül 45 ezer fogyott belőle, ami ironikus módon egyébként másfélszer több, mint amennyit a márka leghíresebb autójából, a 911-esből eladtak. Szintén rendkívül fontos a Porschének a Macannal kapcsolatban, hogy a modell vásárlóinak háromnegyede abba a körbe tartozik, akiknek korábban még sosem volt Porschéja.

A Macan járulhatott hozzá ahhoz a sikerhez is, hogy a Porschének 2014 decembere volt az első olyan hónapja, amikor több mint 20 ezer autót (20644-et) tudott eladni, ez pedig 39 százalékos növekedés 2013 decemberéhez képest.

A Porsche Ázsiában értékesítette a legtöbb autóját, egészen pontosan 73 ezret, ebből 47 ezer ment Kínába, ami a 25 százalékkal több autó, mint tavaly. Az országok között azonban még mindig az Egyesült Államok vezeti az eladási listát, igaz, csak pár százzal fogyott itt több Porsche, mint Kínában. A márka hazai piacán, Németországban körülbelül fele ennyit, 24 ezret vásároltak 2014-ben a Porschékből.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.06
Öt világbajnoki címmel évtizedeken át rekorder volt és nemcsak a Forma 1-ben vált legendává Fangio....
2025.12.06
Donald Trump amerikai elnök szerdán a Fehér Házban bejelentette, hogy jelentősen enyhíteni kívánja....
2025.12.06
A Skoda fontos mérföldkőhöz érkezett: a vállalat bejelentette, hogy a Mladá Boleslav-i gyárban....
2025.12.06
A Vision Meta Turismo ötvözi a szedánok és a SUV-ok előnyeit, és bemutatja a koreai márka következő....
2025.12.06
A kínai Dongfeng autógyártó bemutatta az eπ 007 szedán legújabb változatát, amely nemcsak hazai,....
2025.12.06
A négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte két....
2025.12.06
A vállalat megkezdi az Audi Q5 és Audi A6 modelljeihez továbbfejlesztett, 299 lóerős V6 TDI-k....
2025.12.06
A Mercedes brit pilótája egy hajszállal bizonyult a leggyorsabbnak szombaton a Forma-1-es....
2025.12.06
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton....
2025.12.06
Több millió autósnak lett volna óriási pluszkiadás az évenkénti műszaki vizsga. ..