kutatás-fejlesztés

Magyar siker: nemzetközi projektben vesz részt a DLM Solutions Kft.

2020.12.30.

 A DLM Solutions Kft. egy norvég-svájci-dél-koreai-magyar nemzetközi konzorcium részeként vesz részt a határmentes robot-ember kollaboráció (SAM4ROB) új megközelítését megvalósító projektben. A projekt keretében a cél egy új fejlesztésű, alacsony költségű radar-vizuális hibrid szenzorokból, az ezeket feldolgozó alkalmazásokból és a gyártást ezek alapján vezérlő rendszerből álló hardver-szoftver prototípus létrehozása.

A DLM Solutions a projekt keretében a SAM szenzorrendszerből érkező adatok robotcellákon keresztüli feldolgozásával foglalkozik. A cél, hogy ezek az adatok a robotcellából érkező egyéb adatokkal kombinálva felhasználásra kerüljenek a gyártás azonnali újratervezése során, figyelembe véve a gyártástervező rendszerből és a gyártáslogisztikai rendszerből érkező egyéb gyártástervezési adatokat.

A projekt keretében elkészítünk egy központi, intelligens feldolgozó egységet és egy két részből álló interfész csomagot. A központi modul egyrészt kapcsolódik a gyártástervezési megoldásokhoz (MES rendszerek), másrészt a robotcellákhoz OPCUA kapcsolaton keresztül. A központi modul felel a projekttervben meghatározott számítási és megjelenítési feladatokért, amelyek lehetővé teszik, hogy a SAM4ROB szenzorrendszerből érkező, a robotcella által feldolgozott jeleket, eseményeket felhasználhassa a gyártó partner a gyártás szervezése és vezérlése során. A modul a robottól érkező esemény információk és gyártási adatok, valamint az MES gyártástervező rendszertől kapott gyártásterv alapján dinamikusan vezérli a gyártótéri erőforrásokat és biztosítja, hogy az incindensek figyelembevételével is az optimumhoz közeli műszakterv valósuljon meg. A DLM által megtervezett modul nem csak a gyártásterv beolvasásakor, hanem beépített intelligenciájának köszönhetően műszak közben, a váratlan esemény bekövetkezésekor is képes lesz azonnali, komplex optimumszámítások lefuttatására és gyártási, gyártáslogisztikai utasítások kiadására. Az elkészült prototípust a nemzetközi partnerekkel laboratóriumi környezetben a konzorciumi partnerek tesztre kijelölt robotcelláin, komplex gyártási tesztkörnyezetben teszteljük az eredmények validálására.

A projekt eredménye egy nemzetközi viszonylatban is egyedi megoldás lesz az ember-robot kollaborációval kombinált dinamikus gyártástervezés területén.

 

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.04.26
Frontálisan karambolozott egy busz és egy személyautó Sopronnál, a 8518-as út 26-os....
2024.04.25
A HangZóna mai vendége Rusznák András igazságügyi járműszakértő. ..
2024.04.25
Április 25-én a pekingi Auto China 2024 járműipari konferencián mutatta be legújabb fejlesztését a....
2024.04.25
Megszólalásig hasonlít a Citroen C5 Aircrossra és osztozik is majd technikai alapjain az új Opel....
2024.04.25
Több mint egy tucat elektromos autó hirtelen lángra lobbant egy Eibesbrunn melletti cég telephelyén....
2024.04.25
Több mint 20 év után megújult a márka logója és vizuális arculata – írja honlapján a német....
2024.04.25
Tudja mi a különbség a sales maneger, a business development manager és account manager munkakörök....
2024.04.25
A Porsche újabb változattal teszi teljessé a 2023-ban teljes modellfrissítésen átesett Cayenne....
2024.04.25
A Magyarországon működő járműipari vállalatok, beleértve a nagy autógyárakat és azok széles....
2024.04.25
A BMW Group debreceni gyára és a Lufthansa együttműködése révén kapacitás bővítés valósult meg a....