Mercedes gyár

Már két magyar ügyvezető a kecskeméti Mercedes-Benz ügyvezetésében

2016.01.26.

Újabb magyar taggal bővült a kecskeméti Mercedes-Benz gyár ügyvezetése Kovács Tamás személyében, aki a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. műszaki ügyekért felelős ügyvezető igazgatója lett. Elődje, Matthias Buchmüller a németországi autómárka rastatti gyárában folytatja pályafutását.

Kovács Tamás a második magyar, akit az a megtiszteltetés ért, hogy bekerült a kecskeméti gyár öttagú ügyvezetői testületébe. A Mercedes-Benznél a gyártástechnológiáért, a gyárbiztonságért, a munkavédelemért és a környezetvédelemért felelős ügyvezetőként számítanak a tudására. 2011-ben csatlakozott a vállalathoz minőségirányítási területen, majd a karosszériaüzemben volt vezető. A kecskeméti Mercedes-Benz gyár másik magyar ügyvezetője Ács László HR-igazgató, aki több éve a személyügyi területért felelős ügyvezető igazgatóként tevékenykedik.

„Hosszú távú tervekkel és pozitívan tekintek a jövőbe vállalatunkat illetően. Kiváló csapattal, kimagasló tudású kollégákkal rendelkezik cégünk, ezért is szerepel céljaim között kiemelt helyen, ezen stabil és összetartó csapat további motiválása. Célkitűzésem, hogy magyar vezetőként lokális piaci ismereteimmel jelentős mértékben hozzá tudjak járulni vállalatunk stratégiájának helyi megvalósításához” – nyilatkozta Kovács Tamás.

A szakember Kecskeméten született, tanulmányait is itt folytatta, és jelenleg is itt él családjával.  Gépésztechnikusi képesítését is a városban szerezte, majd gépészmérnökként és minőségirányítási szakmérnökként szerzett diplomát a Kecskeméti Főiskolán, valamint a BME-n elvégezte a környezetvédelmi szakmérnök szakot is.

A Mercedes-Benz előtt a HILTI gépgyártónál töltött be minőségirányítási, környezet- és munkavédelmi területeken különböző feladatköröket 15 éven keresztül; és ebből a vállalatcsoporton belül két évet Liechtensteinben dolgozott.

Kovács Tamás, aki rajong az autókért, a kecskeméti gyárépítés első hírei óta titkon mindig érezte, hogy egyszer ennek a prémium autómárkának fog dolgozni. 2011-ben vezető pozíciót kapott a minőségirányításban, a környezetvédelmi osztályon. 2014-ben a CLA bevezetését követően a karosszériaüzemben lett osztályvezetője egy 400 főből álló csapatnak. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.26
Van egy pickup, amelyet valamennyi lakott kontinensen ismernek, ahol az autóval dolgozni kell,....
2026.05.26
Jól indult pár embernek 2026 Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára....
2026.05.26
Keddtől emelkedik a 95-ös oktánszámú benzin ára Szlovéniában az autópályákon és gyorsforgalmi....
2026.05.26
A nemzetközi sajtó a 19 éves Kimi Antonellit ünnepli a Forma-1-es Kanadai Nagydíj másnapján, miután....
2026.05.26
Jelentős fennakadás várható, mert a baleset helyszínén csak a leállósávban halad a forgalom. ..
2026.05.26
Se tető, se ajtók, csak a határtalan tengerparti szabadság: erről szól a Renault 4-es legújabb....
2026.05.25
Sok részletében meglepő finomságot hordoz az első full hibrid Dacia, ha képesek vagyunk lenyelni az....
2026.05.25
A kelenföldi vasútállomáson hétfő délután keletkezett mozdonytűz miatti kárelhárítás késő estig, a....
2026.05.25
A tervezett rendszer külső kamerák segítségével azonosítja az „elkerülhetetlen” ütközéseket, és....
2026.05.25
Drámai baleset történt az ausztriai Piesendorf városánál szombaton, amely során egy kisrepülőgép....