benzinpánik

Más autójából akarták a sajátjukat megtankolni - fotók

2024.07.23.

A Kecskeméti Járási Ügyészség lopás kísérlete miatt vádat emelt két férfival szemben, akik egy parkoló autó üzemanyag tankját fényes nappal kifúrva benzint akartak lopni.

A vád szerint a két helybéli férfi – az ügy vádlottjai – idén január 31-én délután megjelentek egy kecskeméti áruház parkolójában azért, hogy a már hosszabb ideje ott parkoló személyautóból a benzint kilopják. A fiatalabb férfi a jármű üzemanyag ellátó rendszerét alulról megbontotta, a benzincsövet elvágta, miközben társa őrt állt. A megbontott tankból a vádlottak a magukkal vitt, levágott tetejű műanyag kannába 5 liter benzint engedtek.

Cselekményük közben egy szolgálaton kívüli rendőr megzavarta őket, mire a benzintolvajok a kannájukat hátrahagyva elmenekültek. Hirtelen távozásuk miatt a megbontott tankból az összes benzin elfolyt. Kiderült, hogy a parkoló autóban kb. ¾ tank, vagyis 28 liter üzemanyag volt.

A kecskeméti járőrök a helyszín közelében elfogták a vádlottakat és a csomagtartójukban megtalálták a levágott kanna kupakját is.

Az ügyészség a két férfit lopás vétségének kísérletével vádolja és ezért velük szemben büntetővégzés hozatalára irányuló eljárásban – tárgyalás mellőzésével – végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetés kiszabását indítványozza. Bűnösségükről a Kecskeméti Járásbíróság fog dönteni.

A csatolt rendőrségi szemlefotókon a sértett járműve és a megbontott tankból kifolyt benzin látható.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Forrás: 
ügyészség

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.03
Kínában már debütált a tech fókuszú XPeng új modell családja egy felső-középkategóriás szedánnal,....
2026.08.03
Több nagy energiaigényű vállalat, köztük az ország két autógyára leállította termelését,....
2026.08.03
Sami Pajari rögtön a lettországi sikere után újra a dobogó tetejére állhatott Finnországban, és....
2026.08.03
Az Automobili Lamborghini Francesco Miliciát nevezte ki új marketingigazgatójának. Christian Mastro....
2026.08.03
Tizenkettedik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót augusztus 5. és 9. között....
2026.08.03
Elindult a megújult Mol Bubi közbringarendszer hétfőn Budapesten, a korábbinál nagyobb flottában....
2026.08.03
Az Autós Nagykoalíció (ANK) nyolcadik alkalommal hirdette meg az Év Magyar Autója versenyt,....
2026.08.03
Az elektromos Amble One egyszerre tánik golfkocsinak, dűnebuggy-nak és holdjárónak, mégis....
2026.08.03
A Toyota 2000GT a japán autógyártás egyik legnagyobb legendája, de létezik belőle egy még....
2026.08.03
Áprilisban Jim Farley, a Ford vezérigazgatója elárulta, hogy a vállalat régóta várt (és egyelőre....