MÁV-Start

MÁV-Start: 4 órára csökken a 100 kilométernél rövidebb útra szóló jegyek érvényessége

2018.12.03.

- December 9-től a 100 kilométernél rövidebb utazásra szóló vasúti menetjegyek csupán 4 órán át lesznek érvényesek, illetve lehetőség nyílik a menetjegyek cseréjére is - közölte a MÁV-Start hétfőn az MTI-vel.

A MÁV-Start üzletszabályzatának változása a december 9-i menetrendváltáskor lép életbe. A jegyek érvényességére vonatkozó új szabályozást a vasúttársaság azzal indokolta, hogy sokan visszaéltek a 100 kilométernél rövidebb távolságra, az egy útra szóló, nem kezelt jegyek visszatérítésének lehetőségével, különösen a budapesti elővárosi közlekedésben.

Az új szabályok szerint december 9-től a 100 kilométer alatti menetjegyek árának a visszatérítését az érvényességük kezdete után csak a jegyeken feltüntetett kiindulási állomáson lehet majd kérni. A december 8-ig elővételben megváltott jegyek a régi szabályok szerint használhatóak fel, azaz hosszabb ideig érvényesek, de visszaváltásuknál már az új szabályok szerint kell eljárni - hívták fel a figyelmet.

További változás, hogy amennyiben az utas nem tudja jegyét az eredetileg tervezett időpontban felhasználni, kérheti annak cseréjét, ebben az esetben nem számítanak fel kezelési költséget. A legfeljebb 100 kilométer távolságra kiadott menetjegy az érvényességi idején belül - azaz a megvásárlástól számítva 4 órán belül - a jegyen feltüntetett kiindulási állomáson cserélhető. A 100 kilométernél hosszabb távolságra kiadott menetjegyek cseréjét a menetjegy érvénytartamának legfeljebb első napjáig lehet kérni.

Közölték azt is, hogy az e-vonatjegy kizárólag az internetes jegyértékesítési felületen, illetve a Vonatinfó alkalmazásban, online váltható vissza, az érvényesség megkezdése előtt legkésőbb 1 órával. Az online visszaváltásnál a MÁV-Start a pénztárihoz képest kedvezőbb mértékű kezelési költséget számít fel. A üzletszabályzat változása érinti az utazásról való lemondás, illetve a kerékpár, a kézipoggyász és az élőállat szállításának szabályait is.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.15
A motorkerékpárok, pótkocsik és a takart első rendszámok évekig kívül estek az ANPR-rendszerek....
2026.05.15
Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című....
2026.05.15
Borulás-szimulátor, rendőrkutyás bemutató, „részeg szemüveg” és kerékpáros akadálypálya várta az....
2026.05.15
A Bridgestone bővíti mezőgazdasági gumiabroncs-kínálatát: a VT-TRACTOR termékcsalád hat új, extra....
2026.05.15
 Németországban minden negyedik új autó elektromos. De a legnépszerűbb elektromos modell nem a....
2026.05.14
A 2026-ban megújult Peugeot 308 a látványos új design mellett további meglepetéseket is tartogat a....
2026.05.14
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő a GOR-CAR-tól ..
2026.05.14
A Lexus a TZ fejlesztése során arra törekedett, hogy egy nagyméretű prémium SUV is megőrizhesse a....
2026.05.14
Noha a Ceed modellcsalád megszűnt körülötte, az XCeed crossoverrel még úgy tűnik, hogy számol a....
2026.05.14
A békéscsabai vasútvonalon kisiklott egy vonat csütörtökön, legalább két ember megsérült. ..