Grünheide

Megint szorongatják a Teslát Németországban

2023.02.19.

Brandenburg környezetvédelmi minisztere, Axel Vogel válságtalálkozót tervez a Teslával. Ennek oka a jogosulatlan építési munkákkal kapcsolatos viták. A kerület "nagyon csalódott" a Teslában – írja az automobilwoche.de.

 

A grünheidei Tesla telephelyen végzett jogosulatlan építkezések körüli vitában Axel Vogel (zöldek) brandenburgi környezetvédelmi miniszter egy asztalhoz akarja hozni az amerikai autógyártót, egyesületeket és hatóságokat. „Március elejére tettünk javaslatot” – mondta a tárca szóvivője. – A beszélgetéssel az érintettekkel szeretnénk részletesebben is beszélni az együttműködés elveiről.

Fotó: Tesla

Az Oder-Spree körzet szerint a Tesla több mint 100 karót vert a földbe a grünheidei gyár parkolójában. A Tesla tetőt akart építeni a parkoló fölé napelemekkel. Az építési munkálatokat azonban leállították, mert nem volt jóváhagyás, ahogy a kerület szóvivője, Mario Behnke bejelentette. "A kerület nagyon csalódott a Tesla lépései miatt. Elvárjuk a cégtől, hogy belső folyamatait úgy alakítsa ki, hogy egy ilyen kezdő hiba ne ismétlődhessen meg" - közölte a jóváhagyó hatóságként is működő kerületi vezetés. Jelenleg a cölöpalapozást vizsgálják.

Valószínűleg nincs veszély a talajvízre

"Jelenleg azt feltételezzük, hogy ez egy jóváhagyást igénylő projekt" - mondta az Oder-Spree kerület szóvivője. "Az első felmérés után azonban nem feltételezzük, hogy a cölöpök alacsony behelyezési mélysége miatt a talajvízre akut veszélyt jelentene."

Régóta vita folyik az üzemben a talajvíz monitorozásáról is. A környezetvédő csoportok már a kezdetektől fogva látták a kockázatot. Az üzem egy része vízvédelmi területen található.

A grünheidei polgári kezdeményezés hanyagsággal vádolta a hatóságokat. "A hatóságok hagyják, hogy a Tesla azt tegyen, amit akar" - bírálta pénteken Manu Hoyer szóvivő. – A hatóságok szándékosan másfelé néznek. Azt követelte, hogy a polgári kezdeményezés üljön asztalhoz a Környezetvédelmi Minisztérium által tervezett ülésen.

A Tesla 2022 márciusa óta gyárt elektromos autókat a Berlin melletti Grünheidében. Jelenleg legalább 9500 alkalmazottat foglalkoztatnak. Az első bővítési szakaszban 12 000 alkalmazottra emelik a létszámot.  

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.10
Ha 25-30 év teljes kihagyás után egy nyugdíjas autós újságíró könnyen ráérez egy két és fél mázsás....
2026.08.10
Három autóipari óriás egyesíti erőit a hidrogénhajtás fejlesztésében: a Toyota egyenrangú....
2026.08.10
Miközben a nagy múltú német autógyártók tömegesen bocsátják el az alkalmazottjaikat, a BYD masszív....
2026.08.10
A Soproni Rendőrkapitányság munkatársai július 31-én a Lőver Uszoda strandján, augusztus 6-án pedig....
2026.08.10
Az Audi Forum Neckarsulm látványos koncepcióautók és formatervezési tanulmányok válogatását mutatja....
2026.08.10
Az alacsony vízállás miatt már ezen a héten leállhat az áruszállítás a Rajna egyik kulcsfontosságú....
2026.08.10
Új lendület a kihívásokkal teli időkben: a BMW AG felügyelő bizottsága Dorothea von Boxberget....
2026.08.10
Indulhatnak a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv uniós projektjei, miután megjelent az ezzel....
2026.08.10
Magyarország területén 2026. augusztus 8-án 0 órától 2026. augusztus 9-én 24 óráig a rendőrök 88 ....
2026.08.10
A VW-csoport európai célkitűzéseivel összhangban a Seat erősíti a helyi és regionális beszerzést,....