rendőrségi üldözés

Meglátogatta a BRFK egyik vezetője a fővárosi üldözésben megsérült nőt

2022.01.29.

Meglátogatta a kórházban a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) egyik vezetője azt a nőt, akit a múlt éjszakai üldözés során sodort el egy szirénázó rendőrautó.

A BRFK péntek este az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 60 éves nő - akit hajnali 3 óra előtt Budapest XVII. kerületében, a Pesti úton ütött el egy megkülönböztető jelzést használó rendőrautó - súlyos lábsérülést szenvedett. A baleset körülményeit az ügyészség vizsgálja.

Markó Attila, Budapest rendőrfőkapitányának rendészeti helyettese pénteken a kórházban látogatta meg a nőt, és "mielőbbi felgyógyulása érdekében a BRFK támogatásáról biztosította" - írták.

Mint a közleményben felidézték: a rendőrök először azért akartak megállítani egy autóst, mert a XV. kerületben egy egyirányú utcában a forgalommal szemben közlekedett. A sofőr a rendőri jelzés ellenére nem állt meg, nekihajtott egy szolgálati gépkocsinak, és elsodorta a mellette álló rendőrt. A rendőr könnyű sérülést szenvedett.

A rendőrök több gépkocsival indultak az autós után, aki menekülés közben egy másik szolgálati gépkocsinak is nekiütközött. Ott nem sérült meg senki - tették hozzá.

Amikor a XVII. kerületben végül megállították, kiderült, hogy az autót egy 16 éves kamasz vezette - jogosítvány nélkül. Őt és két utasát a XV. kerületi kapitányságra állították elő - olvasható a közleményben.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.23
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába -....
2026.04.23
Miközben a Ferrari az Olasz Nagydíjnak otthont adó Monzában teszteli újításait, pályára gurult a....
2026.04.23
Az Európai Bizottság „üzemanyag-megfigyelő központ” létrehozását tervezi, amely a közlekedési célú....
2026.04.23
A Volkswagen meglepően élénk életjeleket mutat a kínai autópiacon  2026-ban.   ..
2026.04.23
Több mint 3,5 millió autóstól várta a NAV, és április 21-ig több mint 2,9 millióan be is fizették a....
2026.04.23
Felborult egy kamion az M1-es autópályán, a Győr felé vezető oldalon, Kisigmánd térségében, a 92-es....
2026.04.23
Az ilyen pillanatokért érdemes követni a Rally Világbajnokságot. Több mint 30 év után tért vissza a....
2026.04.23
Több mint száz veterán jármű, rendőrségi helikopter és motorcsónak, Kádár János utolsó Mercedese,....
2026.04.23
Tilos lesz elektromos rollerrel közlekedni Kaposvár sétálóövezetében, ha a város közgyűlése április....
2026.04.22
Hogyan lehet hatásos megoldást találni a rendszeresen bekövetkező városi versenyzős balesetek....