MGE

MGE: júliusban 14,4 százalékkal nőtt az új autók száma

2015.08.05.

Az új személygépjárművek száma 14,4 százalékkal nőtt júliusban az előző év azonos időszakához képest Magyarországon, idén a hetedik hónapban mintegy 7012 új autót helyeztek forgalomba - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) hétfőn az MTI-vel a DataHouse Kft. adataira hivatkozva.

A kishaszonjárművek piaca azonban a forgalomba helyezett 1313 jármű ellenére is 5,1 százalékkal csökkent a 2014 júliusában mért adatokhoz képest. A közlemény szerint az idei évre az MGE fenntartja prognózisát, ami 75 ezer személyautó és 17 ezer kishaszonjármű eladásával, 15, illetve 6 százalékos növekedéssel számol. Az adatokhoz fűzött kommentárjában az MGE úgy fogalmazott: bízik abban, hogy folytatódik a magánvásárlók visszatérése és a vállalati gépjárművek cseréje is tovább folytatódik, ugyanakkor hozzátette: a magánvásárlók jelenleg inkább a használt autó kínálatból elégítik ki igényeiket. Az MGE közleményében sajnálatosnak nevezte, hogy az importált használt személyautók átlagéletkora meghaladja a 11 évet miközben számuk jóval meghaladja a behozott új autókét. Ez hozzájárul az autópark további öregedéséhez, a károsanyag-kibocsátás növekedéséhez, miközben az ágazatból származó költségvetési bevételeket is csökkenti, hogy a használtautó-behozatal területén a joghézagok kihasználásával jelentős mértékű áfabefizetés marad el.

Továbbra is az Opel a legnépszerűbb hazai márka, második a Suzuki, harmadik helyen pedig a Skoda áll

Arról is beszámoltak: továbbra is pozitív folyamatnak tekintik a Magyar Nemzeti Bank (MNB) növekedési hitelprogramját (nhp), amely jelentősen motiválja a haszonjármű-piacot, amely így a válság előtti potenciál közelében van. A motorkerékpárok esetében pedig a piac növekedést mutat, ugyanis az idén forgalomba helyezett 243 új kétkerekű, 1,7 százalékos emelkedést jelent a tavalyi adatokhoz képest - fűzték hozzá. A JATO Dynamics az MTI-nek eljutatott júliusi autóipari összefoglalója szerint a forgalomba helyezett új autók többsége (76 százalék) céges vásárlás, míg a magánvásárlások 24 százalékot tesznek ki.

Hozzátették: júliusban a magyarországi piac 10,7 százalékát a Ford autómárka fedte le mintegy 901 darabszámmal (személyautó és összes haszongépjármű), csak a személyautók piacát tekintve az Opel a hónap győztese, 10,6 százalékos piaci részesedéssel, a második a Suzuki (742 darab), a harmadik a Skoda (644 darab), amelyet a Volkswagen (591 darab) és a Ford (585 darab) követ a toplistán.

Forrás: MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.22
Megérkezett Magyarországra a fontos jellemzőiben megújult Lexus RZ. Az eleve előremutató elektromos....
2026.04.22
Az Autós Nagykoalíció (ANK) és a 2025/2026-os tanévben is meghirdette az autószerelő, autószerelő....
2026.04.22
Bár látványosan csökkent a közúti halálesetek száma az Egyesült Államokban, a szakma szerint még....
2026.04.22
Jelentős mérföldkőhöz ért a Magyar Suzuki Zrt: az esztergomi vállalatot 35 évvel ezelőtt....
2026.04.22
Annak a két autóvezetőnek, aki belterületen 110 illetve 115 km/h-val ment, 210.000 forintot kell....
2026.04.22
Naná, hogy a visszatérő Volga márka mögött is a kínai Geely áll, amelyik szereti felkarolni az alul....
2026.04.22
Ebből a rozsdakupacból márpedig guruló art deco szobor lesz – gondolta Andy Saunders, aki Anglia....
2026.04.22
Az olasz adóhatóságok vizsgálatot indítottak a Forma-1-es világbajnokság versenyzői és csapatai....
2026.04.21
Németország legnépszerűbb kisautójának nagyteljesítményű elektromos változata hamarosan megérkezik....
2026.04.21
Öregszik, de nem ez a legnagyobb baj a kamaszkorú magyar személyautó-állománnyal. ..