autóeladások

Minden idők legkelendőbb modellje a Corolla

2014.04.21.

A Toyota Motor Sales a napokban közölte, hogy a márkakereskedőik értékesítési adatain alapuló belső statisztikáik szerint 2013-ban a Toyota Corolla modellből világszerte összesen 1,22 millió darab kelt el.

Az 5 százalékos éves növekedés azt mutatja, hogy a Corolla továbbra is töretlen népszerűségnek örvend a márka vásárlói körében a világ mintegy 150 országában és régiójában. A közelmúltban végrehajtott modellfrissítésnek köszönhetően – amely során az autó többek között tetszetősebb díszítőelemeket kapott és javult az üzemanyag-hatékonysága –, 2014 februárjában a Corolla összeladásai 1966-os megjelenése óta elérték a 40,72 millió darabot. Ezáltal a Corolla lett minden idők legkelendőbb modellje.


A Polk intézet és az IHS Automotive által közzétett, a világ újautó-eladásainak 96 százalékát lefedő újautó-regisztrációs adatbázison alapuló Toyota-elemzés szerint 2013-ban a Corolla bizonyult a legnépszerűbb modellnek 1.098.524 millió forgalomba helyezett példánnyal. Ez a szám magában foglalja a Corolla szedánra és az egyéb modellváltozatokra – mint a Corolla Axio, a Corolla Altis és a Corolla EX négyajtós szedánok – vonatkozó adatokat is. Az „Axio”, „Altis” és „EX” jelzők a négyajtós Corolla szedán különböző földrajzi régiókban (pl. Japánban) kapható kiviteleit jelölik. A fenti adat a Corolla emblémával ellátott Fielder és Rumion ötajtós kombikat ugyancsak tartalmazza.

2013-ban a Corolla top safety pick besorolást kapott a Közúti Biztonsági Biztosító Intézettől (IIHS), valamint ötcsillagos, azaz legmagasabb általános biztonsági minősítést ért el az amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Hivatal (NHTSA) töréstesztjén.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.12
A Volkswagen gőzerővel készül egy új elektromos modell, az ID. Polo bemutatására, s most először....
2026.01.12
A Mercedes-Benz Group 2025-ben 2,16 millió személyautót és kisteherjárművet értékesített....
2026.01.12
Egy német tanulmány szerint a 30 km/h sebességkorlátozás a nagyvárosokban kevesebb balesethez vezet....
2026.01.12
A január 9-18. között megrendezésre kerülő Brüsszeli Autószalonon tartja európai premierjét a....
2026.01.12
A lelkes és elkötelezett közönség előtt a Citroën Racing ma ünnepelte történetének egyik....
2026.01.12
Az elmúlt 24 órában kétszer annyi káresethez riasztották a tűzoltóegységeket, mint januárban....
2026.01.12
Budaörs közelében végeznek műszaki mentést a tűzoltók - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.01.12
A döntés a múltban logikusnak tűnhetett - most viszont már kevésbé... ..
2026.01.12
Magyarország újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az űrkutatásban: a HUN-REN Földfizikai és....
2026.01.12
Miközben az ország jelentős részén a hófúvások és a rekordközeli hideg miatt a közlekedés lelassult....