MOL

A Mol vezér szerint képesek ellátni az országot üzemanyaggal

2022.03.09.

- Magyarország kőolajellátása zavartalan, a Mol készletei és finomítói kapacitása elegendő ahhoz, hogy az ország üzemanyagigényét lefedje - közölte a Mol szerda este az MTI-vel.

A társaság közleménye szerint a vállalat nyomon követi a világpiaci folyamatokat és folyamatosan vizsgálja, milyen intézkedésekre van szükség ahhoz, hogy biztosítsa az egyenletes, országos ellátást.

A Mol a megnövekedett fogyasztói igények ellenére is ki tudja szolgálni a hazai autósokat, hiszen jelenleg is teljes kapacitással, a szokásos mennyiségben állítja elő az üzemanyagot. A vállalat készletei és termelése stabil bázist ad ahhoz, hogy zavartalan legyen az ellátás - tették hozzá.

Szeretném hangsúlyozni, hogy a Mol a jelenlegi helyzetben is képes ellátni az országot üzemanyaggal. Viszont szükséges kiemelni, hogy a töltőállomások leterheltségét a korábbihoz közeli szintre kell visszaállítanunk. Ez a legfontosabb lépés, mivel jelentősen megnőtt a kereslet az üzemanyagok iránt: egyrészt a Magyarországon áthaladó tranzitforgalom, másrészt a megnövekedett benzinturizmus miatt. A környező országokban ugyanis 100-150 forinttal magasabb az üzemanyag literenkénti ára, nyilván minden fuvarozó, átutazó, aki teheti, Magyarországon tankol - idézte a közlemény Hernádi Zsoltot, a Mol elnök-vezérigazgatóját.

Az elmúlt hetekben komoly változások történtek a világpiacon: soha nem látott szintre emelkedtek a kőolaj jegyzésárai, emellett sok európai ország, az orosz-ukrán háború következményeként, nem vesz át orosz kőolajat, emiatt nehézkesebbé válhat a finomítóik ellátása. Időbe telik, amíg más forrásból pótolni tudják a kieső orosz olajat. A Mol esetében nincs ilyen probléma: jelenleg is teljes kapacitással, a szokásos mennyiségben állítja elő az üzemanyagot és biztosítja a fogyasztói igényeket - ismerteti a közlemény.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.05
Biztonsági okok miatt törölték a mexikóvárosi szezonnyitót, új versenypályán kezdődik a Kumho FIA....
2026.05.05
Az ID.3 Neóban minden megújult! Új névvel, átfogó technikai és esztétikai frissítéssel ünnepli....
2026.05.05
A BYD új csúcsmodellje, a Yangwang U9 Xtreme minden eddigi rekordot megdöntött a márka történetében....
2026.05.05
Tragédiával végződött a szombati traktorfelvonulás Prága mellett. Az úgynevezett traktorfesztiválon....
2026.05.05
Visszatér a magyar piacra a Mazda egyik legsikeresebb autója. A Mazda CX-5 szabadidő-autó harmadik....
2026.05.05
Az SK On, a világ egyik vezető akkumulátorgyártója, áttörést ért el a szilíciumanódos szilárdtest-....
2026.05.05
A Geely közismerten nem csupán a részben vagy teljesen elektromos (öntöltő hibrid, plug-in hibrid....
2026.05.05
A Toyota megint olyat húzott, amire senki sem számított: fogta a Toyota Crown szuperkényelmes....
2026.05.05
A négykarikás márka átalakulása a száguldó cirkusz betétfutamaival párhuzamosan, a helyszínen is....
2026.05.05
Az ICDP frissítette a Top 300 európai kereskedőcsoport-rangsorát a 2024-es adatokkal. A kép....