Molnár Martin

Molnár Martin idén a brit Forma-3-ban versenyez

2026.01.23.

A 17 éves pilóta tavaly és tavalyelőtt a brit Forma-4-ben szerepelt, s csütörtökön, sajtótájékoztatón jelentették be, hogy idén egy szinttel feljebb lépve már a brit Forma-3-asok mezőnyét erősíti majd.

"Nagyon várom már, hogy elkezdődjön a szezon, szerintem nagyon izgalmas év áll előttünk. Az már a tavaly őszi teszteken kiderült, hogy nagyon jól tudunk együtt dolgozni a Rodin Motorsporttal, hamar megtaláltuk a közös hangot, a csapat nagyon profi és higgadt. Az autót már a teszteken is rendkívül élvezetes volt vezetni, és az idei évre fejlesztenek is rajta, amitől remélhetőleg még inkább az lesz. Az április végi idénykezdet előtt még több teszt is vár rám, amelyeken tovább folytatjuk majd a felkészülést a szezonra" - mondta a tavaly a Forma-4 összetettjének harmadik helyén zárt versenyző, akinek egy géposztállyal magasabban szereplő új istállója, a Rodin Motorsport adta az elmúlt három idény brit F3-as bajnokát.

A brit Forma-3-as sorozat mezőnye idén nyolc helyszínen - közte július 4-5-én a Hungaroringen - összesen 24 futamot teljesít. A pontgyűjtés egy másik, Forma-1-ben is használt pályán, Silverstone-ban kezdődik április 25-26-án, a további állomások Spa (május 30-31.), Spielberg (július 11-12.), ismét Silverstone (augusztus 1-2.), a Donington Park (szeptember 5-6.), Brands Hatch (szeptember 26-27), valamint Barcelona (november 7-8.).

A sorozatban tíz csapat 30 versenyzője áll rajthoz - Martinról korábban itt írtunk.

Fotók forrása: Mornár Martin közösségi oldala

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.12
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 03. 12.....
2026.03.11
Áradnak a vélemények az új KRESZ módosításról, hiszen sok olyan változás léphet életbe, ami markáns....
2026.03.11
A legendás öthengeres motor 50 éves jubileumát ünnepli az Audi Sport, aminek tiszteletére egy....
2026.03.11
Douglas Arrighi Pereira lett az Automobili Lamborghini humánerőforrás-vezetője – írja honlapján a....
2026.03.11
Jelentkezett a rendőrségen az a 62 éves férfi, akit a hatóságok kapcsolatba hoztak a kedden....
2026.03.11
A Datahouse adatai szerint januárban és februárban 12 ezer 568 új személygépkocsit és....
2026.03.11
Második egymást követő évben a Toyota lett a legjobb autómárka a YouGov Best Brand Rankingben, és....
2026.03.11
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10....
2026.03.11
Az ország minden műszaki egyeteméről, sőt határon túlról is várják a jelentkezőket a győri....
2026.03.11
Gyorshajtáson értek egy motorost a rendőrök Bős és Csiliznyárad (Dunaszerdahelyi járás) között írja....