Forma-1

Monacói Nagydíj - Nemzetközi sajtóvisszhang

2015.05.25.

A nemzetközi sajtó főként Nico Rosbergnek, a Mercedes pilótájának a szerencsés diadalát taglalta a vasárnapi Forma-1-es Monacói Nagydíj másnapján, a német pilóta ugyanis elsősorban annak köszönhette sikerét, hogy harmadikként célba érő csapattársát, a futam nagyobb részében vezető brit Lewis Hamiltont a hajrában egy biztonsági autós szakasz közben kihívták kerékcserére.

Spanyolország:
    ---------------
    El País:
"A Mercedes szabotálta a sztárját. A csapat hülyesége Hamiltonnak a győzelembe került, és diadalhoz juttatta Rosberget."
    
    ABC:
"A Mercedes tönkretette Hamiltont. Ilyen váratlan fordulatra ritkán akad példa az F1-ben. A brit pilóta sikere már biztosnak tűnt, de mivel csapata elszámította magát, végül Rosberg ünnepelhetett."
    
    La Vanguardia:
"A Mercedes rászedte Hamiltont. Egy érthetetlen hiba meggátolta a britet a győzelemben."
    
    Marca:
"A Mercedes jól megérdemelt győzelmet lopott el első számú pilótájától. A megmagyarázhatatlan boxkiállás sikerhez segítette Rosberget."

    Franciaország:
    --------------
    Le Figaro:
"Ez a hercegségi futam mély nyomokat hagyhat hátra a Mercedesnél. Ezúttal nem a két pilóta, hanem Hamilton és a csapat között támadt viszály. Ez a hiba nem is jöhetett volna rosszabbkor, Hamilton ugyanis néhány napja hosszabbította meg a szerződését az istállóval."
    
    L'Equipe:
"Hamilton olyan futamot futott, amilyet kívánt magának, tökéletesen uralta a mezőnyt. Senki sem tudta elvenni tőle a győzelmet, csak a saját csapata, amely elárulta őt."
    
    Olaszország:
    ------------
    Corriere della Sera:
"Megsemmisítő manőver azoktól, akik azt hitték, hogy minden az ellenőrzésük alatt van."
    
    La Repubblica:
"Hamilton űrhajója egy matematikai probléma miatt romlott el."
    
    Németország:
    -------------
    Bild:
"Elszúrták a stratégiát! Rosberg a Mercedes hibájából nyert, Hamilton méltósággal viselte a csapat által ellopott győzelmet."
    
    Frankfurter Allgemeine Zeitung:
"Rosberg egy számítási hiba révén győzte le Hamiltont. Egy unalmas nagydíj elképesztő fináléja."

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.28
Az Audi 2026-ban egy igazán különleges évfordulót ünnepel: az öthengeres motorja 50. születésnapját....
2026.02.28
A városi közlekedéssel kapcsolatos kérdésekről egyeztettek önkormányzatok és közlekedési társaságok....
2026.02.28
A Volkswagen idén ünnepli a Golf GTI születésének 50. évfordulóját, és a jubileum alkalmából újra....
2026.02.28
A kínai autómárka a Stellantis kiterjedt márkakereskedői hálózatába integrálódva gyors ütemben....
2026.02.28
A Gran Turismo 7 játékszoftvert fejlesztő Polyphony Digitallal való együttműködés keretében a kínai....
2026.02.28
A Toyota Aygo X hibrid technológiájának köszönhetően a piacon elérhető, nem plug-in modellek....
2026.02.28
Az új, 272 lóerős konnektoros hibrid hajtás a kombihoz nem választható. ..
2026.02.28
A pénteki balesetben két ember meghalt, mintegy negyvenen megsérültek – közölték illetékesek. ..
2026.02.28
Nem akart beállni a kanyarodó sáv sorába, inkább előre akart furakodni. ..
2026.02.28
Új, toyotás festésű rali prototípus bukkant fel Portugáliában, a kétajtós kupé formája valószínűleg....