Le Mans 24 órás futam

Montoya, Alonso és Hülkenberg egy csapatban?

2019.06.06.

Először még 2017-ben esett szó róla, hogy a Porsche ambíciózus tervet szövöget a Le Mans-I pilótaválasztás során, ugyanis mindhárom helyet Forma1-es pilótákkal töltenék fel.

Úgy tűnik, a terv megvalósulni látszik, ráadásul nem is akárkik ülnének a Porsche volánja mögé. Nico Hülkenberg már nyert a legendás versenyen, hozzá csatlakozna Juan Pablo Montoya, akinek már csak a Le-Mans győzelem hiányzik a tripla koronához.  Harmadik versenyzőjük a szintén a tripla koronát kergető, Le Mans-ban már győztes Fernando Alonso lenne.  

“Számomra nagyon vonzó ez a trió. Igzaán nagy dolog lenne, ha a Porsche 919 Hybrid ezzel a három pilótával állna fel a rajtrácsra.” – fogalmazott a csapat vezetője.

Hogy az álomcsapat összeáll-e, egyelőre kérdéses, de a Porsche dolgozik rajta, így ha sikerül a naptárakat összehangolni, igazi sztárparádé lesz a Porsche volánja mögött

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.07
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki hófúvás és havazás miatt Magyarország....
2026.01.06
Tovább korszerűsödik a főváros autóbuszflottája: január 5-től az ArrivaBus Kft. üzemeltetésében....
2026.01.06
Globálisan is hatékony lehet a rövidebb modellciklus a járműipar takarékosabb korszakában. ..
2026.01.06
A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma - mondta az....
2026.01.06
Hamarosan érkezik a Hyundai új elektromos modellje, az Ioniq 3, hogy meghódítsa a villanyautók....
2026.01.06
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó....
2026.01.06
Jelentősen felfutott a kínai autók értékesítése, 2025-ben immár ötezer-hatszázhét kínai autó talált....
2026.01.06
2022, 2023 és 2024 után 2025-ben is a Toyota bizonyult a legkedveltebb újautó márkának az....
2026.01.06
Többen megsérültek, amikor árokba csúszott és oldalára dőlt egy menetrend szerinti busz Vácdukán, a....
2026.01.06
A BMW Group a 2026-os Szórakoztató Elektronikai Kiállítás (CES) színpadára az új BMW iX3 modellt....