Győr

Nagy Márton az Audi Hungaria győri központjába látogatott

2023.06.27.

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter kedden az Audi Hungária Zrt. győri központjában egyeztetett Alfons Dintner igazgatósági elnökkel, az igazgatóság tagjaival, valamint a vállalat vezetőivel - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) keddi közleményében.

A látogatás során a felek áttekintették a legfrissebb gazdasági, világgazdasági eseményeket és azok Magyarországra gyakorolt hatásait. Az Audi Hungária fejlesztései mellett a megbeszélés lényegi pontját adta a hazai járműipar helyzetének kérdése, valamint a szektorban jelentkező globális kihívások, különös tekintettel az elektromos átállásra.

Nagy Márton a közleményben kiemelte, hogy az autóipar, valamint az ehhez szorosan kapcsolódó akkumulátorgyártás a magyar gazdaság húzóereje, amely egyik legmeghatározóbb alapja a dinamikus gazdasági növekedésnek, a munkahelyek bővítésének és megőrzésének.

A gazdaságfejlesztési miniszter hangsúlyozta az Audi gazdaságban betöltött szerepét: részt vesz a duális képzésben, 12 ezer családnak biztosít megélhetést, árbevétele pedig megközelíti a 8 milliárd eurót.

Az egyeztetést követően Nagy Márton megtekintette gyártótelephelyet, valamit az elektromos hajtások - PPE (Premium Platform Electric) gyártófelületeinek működésébe és a legújabb győri modell, a CUPRA Terramar gyártásának felkészülési folyamataiba is betekintést nyert - tájékoztatott a GFM.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.19
A svéd Koenigsegg a Monterey Car Week rendezvényen leplezte le legújabb hiperautóját, a CCGT1-et,....
2026.08.19
Kína egyik legnagyobb autógyártója, a Geely Automobile Holdings Ltd. nyeresége 2 százalékkal 9,09....
2026.08.19
Az a sofőr, aki 60 kilométer/óra helyett 137-el közlekedett, 210 ezer forintos bírságra számíthat. ..
2026.08.18
Minél inkább guruló számítógéppé válik az autó, annál nagyobb célpontot kínál a kibertámadásoknak.....
2026.08.18
A nyaralások, a hétvégi kirándulások és a szabadtéri programok gyakran nagyobb tárolókapacitást,....
2026.08.18
Három különböző részre bontja kínálatát a Renault hamarosan, és ezek között egy szeletet kapnak a....
2026.08.18
Elrendelte a Miskolci Járásbíróság az M3 autópályán balesetet szenvedő lengyel busz sofőrjének....
2026.08.18
A fogászati rendelők kevés parkolóhelyét gyakran idegen autók foglalják el, miközben a betegek a....
2026.08.18
A rendőrség úgy látja, hiába hoznak számos biztonsági intézkedést és végeznek közúti ellenőrzéseket....
2026.08.18
93 éves korában elhunyt Hirosi Okuda, aki elnök-vezérigazgatóként átkormányozta a Toyotát a XXI.....