közlekedés

Nem csak a drog: Gyógyszerek, amelyek hatással vannak a vezetésre

2018.08.09.

A gyógyszerek 3 olyan területre hatnak, amelyek elengedhetetlenek a biztonságos vezetéshez: A kognitív funkciókra (ami a történések észlelésért felelős); a motorikus funkciókra (az ingerekre adott fizikai válaszokért felelős) és az érzékelő funkciókra, amelyek a tapintásért, hallásért és látásért felelnek. A gyógyszerek megnövelhetik az ideális, 0,75 másodperces reakció időnket, ami könnyen balesethez vezethet. 

forrás: grandparents.com

A fájdalomcsillapítók, izomlazítók és köhögéscsillapítók kábulást, tompaságot, szédülést a koncentráció és a kognitív képességek csökkenését okozhatják. Fontos, hogy nagyon óvatosan vezessen, ha zavaró mellékhatást tapasztal, álljon félre autójával.

Az antidepresszánsok mellékhatása lehet a fokozott tompaság, fáradtság, szédülés, viselkedés megváltozása, alacsony vérnyomás. Ha antidepresszánst szed, ne vezessen a kezelés első heteiben! Fontos azonban megjegyezni, hogy a kezelés javíthatja a betegek motorikus képességeit, nem minden antidepresszáns befolyásolja a vezetési képességeket.

Az antihisztamin tompaságot, szorongást, álmatlanságot, látásváltozást, hallucinációt és zsibbadást válthat ki. Első generációs antihisztamin szedése alatt ne vezessen autót! A második generációs hatóanyagoknál a kockázat alacsonyabb. Ebben az esetben óvatosan közlekedjen!

Az antidiabetikum szedése heves szívveréssel, hányingerrel, látásváltozásokkal, agresszióval, hallucinációval, szédüléssel, a viselkedés megváltozásával és alacsony vércukorszinttel párosulhat. Csak akkor szabad vezetnie, ha vércukorszintje ellenőrzött, illetve tisztában van az inzulin injekció alkalmazásával és saját inzulin szintjével.

Az epilepszia elleni gyógyszerek mellékhatása lehet az álmosság, zavartság, a memória- és koncentrációvesztés, letargia, csökkent pszichomotoros képességek. A vezetés csak egy rohammentes év után lehetséges!

Fontos megjegyezni, hogy ezeken kívül sok más gyógyszer is befolyásolhatja a vezetési képességeket. Ha kétsége támadna az Ön által szedett gyógyszer, vezetésre gyakorolt hatásai felől, keresse fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét!

forrás: autopapo.com.br

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.03.28
Második évtizede viselhetik a büszke jelzőt Győrben: az Audi Hungaria üzemelteti a világ legnagyobb....
2024.03.28
Az új Toyota Yaris a kifinomult technológia és a vezetési élmény legfrissebb példája, mely a hibrid....
2024.03.28
Az érintett útszakaszon forgalomkorlátozásra lehet számítani - írja a Katasztrófavédelem. ..
2024.03.28
Idén januártól elektromos Peugeot e-Partneren érkezik a segítség azokhoz a dél-ausztráliai....
2024.03.28
Dr. Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban volt a vendége a....
2024.03.28
A jelenlegi Fiat 500-as modellt nem tervezik átalakítani a júliusi szabályzások szerint, az EV-....
2024.03.28
Halálra gázolta egy kisbusz sofőrje Nagykálló térségében nyírbátori mérnökségünk kollégáját, Tibort....
2024.03.28
Károkozás (25%), türelmetlenség és akadályoztatás (23%), fizetős, vagy ingyenes (10%) - leginkább....
2024.03.28
Nem csak a gyorsan hajtó autósok, hanem a motorosok is nagy kockázatot vállalnak – írja a Kronen....
2024.03.28
Kedden tragikus kimenetelű közúti baleset történt, amely során egy BMW és egy Nissan ütközött....