BKV

Nyílt napot tart a BKV szombaton a ferencvárosi kocsiszínben

2024.10.18.

Idén utolsó nyílt napját tartja a BKV szombaton a 120 éves Ferencváros kocsiszínben: a látogatók több nosztalgiavillamost és ritkán látott teherkocsit nézhetnek meg, lehetőség lesz a villamosvezetés kipróbálására is, valamint vezetett túrákon lehet bejárni a Ferenc áramátalakítót - közölte a társaság az MTI-vel csütörtökön.

Mint felidézik, a békebeli hangulatú, 1904-ben épült Ferencváros kocsiszín hosszú idő után újra nyílt nappal várja az érdeklődőket. A Fradi - ahogy a villamosközlekedésben nevezik a 120 éves remízt - az újabb típusú kötöttpályás járművek mellett több nosztalgiavillamos "otthona" is.

A közlemény szerint szombaton az ingyenes nyílt napon az 1906-os gyártású 2624-es és az 1908-ban gyártott, sötétbarna 611-es mellett az 1913-ban sínre tett 436-os jármű is látható lesz. Budapest utolsó újonnan készült kéttengelyes motorkocsitípusát az 1522-es képviseli a járműkiállításon, valamint felsorakoznak a 2576-77-es ikerkocsik is.

A Baross kocsiszínből érkezik a Fradiba a 2806-os, amellyel - akárcsak a BKV nosztalgiaflottájának többi járművével - tavasztól őszig hétvégente utazhatnak a fővárosban közlekedők.

A látogatók nemcsak régi villamosokkal találkozhatnak a kocsiszínben, hanem láthatnak nyitott teherkocsit, úgynevezett lowry-t, felsővezeték-szerelő kocsit, hóseprő mozdonyt és egy tehermozdonyon, azaz mukin is utazhatnak.

A nyílt napon egy Tatra tanulóvillamost is kipróbálhatnak az odalátogatók a remíz területén. A villamosvezetés regisztrációhoz és 18 éves korhatárhoz kötött. A telephelyen zajló munkákba a kocsiszín-túrákon lehet bepillantani, a csoportok 10 óra 20 perctől húszpercenként indulnak. A csoportokba előzetesen, online lehet jelentkezni.

10 és 14 óra között látogatható az 1908-ban épült, máig üzemelő Ferenc áramátalakító. Az ipari műemlékben működés közben lehet megnézni az 1000 kW-os, több mint 110 éves motordinamót és a 100 éves konverter berendezéseket.

A vezetett túrák 11, fél egy és kettő órától indulnak. Az áramátalakító 14 év alatt csak szülői felügyelettel látogatható, a 14 órakor kezdődő szakmai túrára pedig csak 14 év felettiek jelentkezhetnek - olvasható a közleményben.

Mint írják, a legkisebbeket egy duplacsuklós Van Hool AGG 300 típusú autóbuszból készült játszóbusz várja az eseményen. A rendezvény 10 órától 16 óráig tart, a zárás után a 30 legyorsabban regisztráló részt vehet egy félórás jármű-fotózáson - áll a közleményben.

A Ferencváros kocsiszín megközelíthető az 1-es villamossal, valamint a rendezvény alatt R30-as jelzéssel, a Mester utca - Ferenc körút villamos végállomástól közlekedő MUV típusú villamossal.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.12
Nem is gondolnánk, mennyi élet van még egy veteránkorba lépett Peugeot 405-ösben. Angliában például....
2026.03.12
Folyamatos növekedésben a Renault, azonban más globális piacokra is figyelnie kell, ha tovább....
2026.03.12
Június végéig négy új Gripen vadászgép érkezik a kecskeméti légibázisra - jelentette be Vargha....
2026.03.12
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 03. 12.....
2026.03.11
Áradnak a vélemények az új KRESZ módosításról, hiszen sok olyan változás léphet életbe, ami markáns....
2026.03.11
A legendás öthengeres motor 50 éves jubileumát ünnepli az Audi Sport, aminek tiszteletére egy....
2026.03.11
Douglas Arrighi Pereira lett az Automobili Lamborghini humánerőforrás-vezetője – írja honlapján a....
2026.03.11
Jelentkezett a rendőrségen az a 62 éves férfi, akit a hatóságok kapcsolatba hoztak a kedden....
2026.03.11
A Datahouse adatai szerint januárban és februárban 12 ezer 568 új személygépkocsit és....
2026.03.11
Második egymást követő évben a Toyota lett a legjobb autómárka a YouGov Best Brand Rankingben, és....