BKV

Nyílt nappal várják az érdeklődőket szombaton az Angyalföld kocsiszínben

2025.04.24.

Járműkiállítás, tesztvezetés és vezetett túra is várja látogatókat szombaton 10 és 16 óra között a BKV idei első, ingyenes nyílt napján az Angyalföld kocsiszínben - közölte a rendezvényt szervező BKV Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

Kiemelték, hogy a város különböző pontjain felbukkanó Tátra villamosokat üzemeltető, 1896-ban épült Angyalföld kocsiszín első alkalommal nyitja meg kapuit az érdeklődők előtt. A telephely bár hivatalosan Újpesten található, nevét az ott véget érő szomszédos városrészről, Angyalföldről kapta - hívták fel a figyelmet a közleményben.

Hozzátették, hogy a nyílt nap csatlakozik a Nagy-Budapest 75 születésnapi programsorozathoz, ugyanis Újpest a 23 önálló település egyikeként 1950-ben csatlakozott az akkor létrejövő mai Budapesthez.

A nyílt napon a telephelyen üzemeltetett járművek mellett megtekinthető lesz számos különleges jármű is, köztük a 3-as UV szerelvény, a "Fény" T5C5 szerelvény, a Toborzó villamos és a Schörling munkagép.

Az érdeklődök a váltóállítás mellett a tanulóvillamossá alakított kétkocsis ČKD Tatra T5C5 típusú jármű vezetését is kipróbálhatják, vasútszakmai oktató felügyelete mellett. A tesztvezetésen a 18. életévüket betöltött, a helyszínen személyigazolvánnyal rendelkező, járművezetésre képes fizikai állapotban lévő látogatók vehetnek részt.

A vezetett csarnoklátogatáson szakemberek mutatják be a telephelyen folyó munkák egy részét, a karbantartott villamosok felépítését, illetve az üzemeltetésükhöz használt eszközöket.

Lehetőség lesz kipróbálni, milyen egy tehermozdonyon utazni, valamint a járműalkatrészek interaktív kiállítását és a Ganz csuklós villamoson elhelyezett vasútmodell kiállítást is meg lehet tekinteni. A kisebbeket a BKV különleges duplacsuklós Játszóbusza várja majd.

A tesztvezetésen és a vezetett túrákon előzetes online regisztrációval lehet részt venni. A regisztrációs linkeket a BKV a hivatalos Facebook-oldalán teszi közzé - írták.

A rendezvény helyszínének eléréséhez a BKV különleges járműveket biztosít. A Lehel térről az N14-es jelzésű FVV 1233-as pályaszámú "bengáli" villamossal, Rákospalotáról, a Kossuth utca megállótól az N12-es jelzésű 2806-os pályaszámú, K típusú favázas nosztalgia-villamossal, Káposztásmegyerről, a Megyeri út megállótól pedig az R11-es jelzésű kétkocsis a nyílt nap keretében T5C5 szerelvénnyel is megközelíthető lesz a kocsiszín.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.25
Erőteljesen nőttek az új autóeladások Európában márciusban, elsősorban az elektromos járművek....
2026.04.25
Van még valaki, aki emlékszik a legendás Camel Trophyra? Amikor zajlott, még én is Camelt szívtam.....
2026.04.25
A második helyen végzett élete első brit F3-as futamán az autóversenyző Molnár Martin szombaton....
2026.04.25
Az Emgrand új hibrid modellje mesterséges intelligenciát használ az energiafelhasználás valós idejű....
2026.04.25
Újabb villamossal bővült a budapesti járműflotta: utasforgalomba állt a 33. CAF. ..
2026.04.25
Ülés alá rejthető autóvécét szabadalmaztatott egy kínai autógyártó vállalat. ..
2026.04.25
Növelte árbevételét 2026 első negyedévében a Renault-csoport, miközben az értékesítési darabszám....
2026.04.25
Megnyílt a pekingi autókiállítás pénteken, a középpontban az elektromos járművek (EV) és a....
2026.04.25
„Az új technológiai portfólióban rejlő lehetőségek kiaknázásával a 7-es BMW – amely életciklusa....
2026.04.25
Totális dominancia: az első öt helyen toyotás versenyzők állnak. ..