elektormos autó

Okos DC töltőrendszert fejlesztett az ABB

2018.11.12.

Az ABB olyan távvezérelhető, kompakt, fali DC töltőt mutatott be az e-mobilitás kiemelkedő eseményén, az eMove 360° kiállításon, Münchenben, amely nagy teljesítménnyel képes közvetlenül a jármű akkumulátorát tölteni.

Az ABB AC töltőihez hasonlóan, az új DC villámtöltő is ideálisan alkalmazható irodaépületekben, autókereskedésekben és nyilvános parkolóhelyeken. Mivel a DC villámtöltő 24 kW-os teljesítménnyel közvetlenül a jármű akkumulátorát képes tölteni, ezért rövidebb töltési időre van szükség, mint a jellemzően 6 kW-os fedélzeti átalakító esetében. Frank Mühlon, az ABB globális elektromosjármű-töltési üzletágának vezetője így nyilatkozott a termékről:

„Ha a töltést AC berendezéssel végezzük, a töltési teljesítményt gyakran korlátozza a jármű fedélzeti átalakítója. A fedélzeti átalakítók névleges teljesítménye jellemzően 3,3, 6 vagy 7 kW, ami azt jelenti, hogy a töltőállomás e feletti teljesítményét nem lehet kihasználni. A magas, 60 A kimeneti áramerősségű DC fali töltő a töltési teljesítményt közvetlenül az akkumulátorra adja, így az az átalakító jelentette szűk keresztmetszet kiiktatásával gyors, hatékony töltést biztosít.”

Az ABB DC fali töltődoboza egy és két töltőcsatlakozással is forgalomba kerül. A töltő a CCS és a CHAdeMO szabványokkal is kompatibilis. Egyszerű napi üzemeltetését a 7 hüvelykes, színes, érintőképernyős kijelzője biztosítja. A töltő a következő főbb funkcióikkal rendelkezik: töltési folyamat indítása és leállítása, töltés előrehaladásának kijelzése, árszabásra/fizetésre vonatkozó információk, súgómenük, nyelvválasztás és PIN-kód-hozzáférés.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.14
A 19 éves pilótának ez pályafutása első pole pozíciója, amellyel az F1 történetének legfiatalabb....
2026.03.14
Bár nem a hétszeres világbajnok nyerte a futamot, a Ferrari pilótája nagyot ment. ..
2026.03.14
Elsőre meglepőnek tűnhet, hogy a következő Land Rover kínai, azonban a lemezek alá nézve ez kevésbé....
2026.03.14
A svéd pilóta előnye egyetlen másodpercre olvadt csapattársa, Sébastien Ogier előtt. ..
2026.03.13
Félrement kormányzás rendhagyó technikákkal.   ..
2026.03.13
A Kecskeméti Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki – a vád szerint – festékszóró....
2026.03.13
Jó reggelt Európa! Ideje visszahozni azokat a termékeket, amik híressé tettek minket, amikhez mi....
2026.03.13
A március 15-i nemzeti ünnephez kapcsolódó rendezvények miatt a főváros több kerületében....
2026.03.13
Nem új appot ígérnek, hanem egy olyan háttérrendszert, amitől az autók és az utak végre ugyanazt a....
2026.03.13
Vádat emeltek egy fiatalkorú fiú ellen, aki a vád szerint friss jogosítvánnyal, jelentős....