Tesla

Optimus robotok kerülnek a Tesla szalonokba

2023.07.24.

Kuncsaftcsalogatónak Optimus robotok kerülnek a Tesla szalonokba.

Elon Musk vállalata azt reméli, hogy ettől még jobban fellendül az elektromos autói iránti kereslet,  habár így sincs ok a panaszra: a második negyedévben megduplázta eladásait, és papírforma szerint megőrizte elsőbbségét az amerikai piacon.

A konszern azt reméli, hogy a humanoid robotjaival gazdagított szalonokban még jobban meglódul a forgalom.  Bár az Optimus fejlesztése még korai stádiumban van, a márka úgy véli, megtalálta a módját annak, hogy a robotot már jóval a megálmodott teljes funkcionalitása előtt hasznossá tegye.

A Tesla felfigyelt arra, hogy az Optimus mekkora érdeklődést váltott ki a kínai konferenciákon és szakkiállításokon, ezért elkezdte tevékenyen bemutatni a nagyközönségnek. Az első Optimusok már megjelentek a kínai bemutatótermek kirakataiban.

Közel két év telt el azóta, hogy Musk beharangozta az Optimus projektet. Néhány hete mutattak be egy újabb videót az Optimusokról, amelyek robotosan tesznek-vesznek egy szerelőcsarnokban, ahol – duplareklám Musk módjára!  – sorozatgyártásra négy éve váró Cybertruckok láthatók.

Elon Musknak nagy ambíciói vannak, amit tőle már megszokhattunk. Kijelentette, hogy előbb-utóbb lényegesen több robotot fog eladni, mint autót, és az emberiségnek akár 10-20 milliárd gépemberre lenne szüksége, vagyis messze többre, mint ahány főt az emberiség pillanatnyilag számlál.

Musk mindenesetre már az idén elkezdené az Optimusok tömeggyártását, és fogadkozik, hogy olcsóbbak lesznek az autóinál.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.05
Január elsején újabb szörnyű tragédia rázta meg az országot. Sátoraljaújhelynél négy ember....
2026.01.05
A jelenlegi meteorológiai előrejelzések alapján hétfő hajnaltól ismét havazásra kell számítani,....
2026.01.05
Megtört a javulás az európai közlekedésbiztonságban, miközben több uniós döntés is kockázatos....
2026.01.05
Együttműködési megállapodást kötött a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) a CSG Csoport....
2026.01.05
Egy Air France repülőgép vasárnap este kényszerleszállást hajtott végre a müncheni repülőtéren –....
2026.01.05
Nézze meg a videót! ..
2026.01.05
Egy magyar autóbetörő szombat délután csapdába esett egy járműben Bécs Favoriten városrészében. Az....
2026.01.04
A jövő hét elejétől havazás, helyenként ónos eső várható, ilyenkor különösen fontos, hogy az....
2026.01.04
Így született az első szovjet SUV: ötven éve adta áldását erre az autóra a Kreml és azóta sem....
2026.01.04
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Malaca van. ..