kamion Európa-Bajnokság

Pályarekord után győzelem – Kiss Norbert nyert Csehországban

2022.09.03.

A csehországi Mostban folytatódott a kamion Európa-bajnokság.  A Révész Racing magyar pilótája, a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Kiss Norbert remekül kezdett, a szombati napon a leggyorsabb volt az időmérőn, így megszerezte a rajtelsőséget, ráadásul megdöntötte a 13 évvel ezelőtt futott körrekordot a pályán. 

Az ellenfeleink rendszeresen itt tesztelnek, de csapatunk erősségét mutatja, hogy ennek ellenére sikerült ilyen remek eredményt elérni, amire büszke vagyok. Az első rajthely mindig fontos, ez megvan, de a pontokat majd a versenyért adják - mondta Kiss Norbert.

Fotó: Facebook/Bóta Márti

Az első verseny rajtja után nagy csatát vívott a magyar pilóta Jochen Hahnnal, utóbbi egy pillanatra vezetett is, de Norbi azonnal visszaelőzte. Még az első körben viszont hátrébb Halm és Faas ütközött, így piros zászlóval megállították a versenyt. A megismételt rajtnál remekül jött el a HUMDA által is támogatott Kiss Norbert, és folyamatosan növelte előnyét Jochen Hahn és Sascha Lenz előtt. Az első három meglépett, mögöttük nagy csaták alakultak ki. A Révész Racing versenyzője végül  megőrizte első helyét, és az első háromban nem változott a sorrend, így a magyar pilóta megnyerte a futamot. 

Az időmérőn is piros zászló volt, és most is. Az első rajt szoros volt, a sikán kijáratánál szerencsére vissza tudtam jönni. A második start már jobban sikerült, és gyorsabb voltam a többieknél. Nagyon jó technikát kaptam a csapattól, köszönöm nekik – nyilatkozta a futam után Kiss Norbert. 

A fordított rajtrácsos verseny is pördülésekkel és ütközésekkel indult. A 8. helyről startoló magyar pilóta kimaradt ezekből, és az első kör végén már a negyedik volt. Az élen sokáig Lucas Hahn haladt, de az utolsó kör utolsó kanyarjában Anderson és Lacko is megelőzte, így Hahn csak harmadik lett. Kiss Norbert a negyedik helyen zárt, és növelte előnyét a sorozatban. Összetettben 233 pontja van a Révész Racing versenyzőjének, a második Jochen Hahn 178, a harmadik Sascha Lenz 170 ponttal. Folytatás vasárnap, újabb két futammal.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.25
Van még valaki, aki emlékszik a legendás Camel Trophyra? Amikor zajlott, még én is Camelt szívtam.....
2026.04.25
A második helyen végzett élete első brit F3-as futamán az autóversenyző Molnár Martin szombaton....
2026.04.25
Az Emgrand új hibrid modellje mesterséges intelligenciát használ az energiafelhasználás valós idejű....
2026.04.25
Újabb villamossal bővült a budapesti járműflotta: utasforgalomba állt a 33. CAF. ..
2026.04.25
Ülés alá rejthető autóvécét szabadalmaztatott egy kínai autógyártó vállalat. ..
2026.04.25
Növelte árbevételét 2026 első negyedévében a Renault-csoport, miközben az értékesítési darabszám....
2026.04.25
Megnyílt a pekingi autókiállítás pénteken, a középpontban az elektromos járművek (EV) és a....
2026.04.25
„Az új technológiai portfólióban rejlő lehetőségek kiaknázásával a 7-es BMW – amely életciklusa....
2026.04.25
Totális dominancia: az első öt helyen toyotás versenyzők állnak. ..
2026.04.25
Az egyéniben és a konstruktőrök között is világbajnoki címvédő McLaren Forma-1-es istálló "teljesen....