tömegközlekedés

Pápák a jegyeken, a buszon és metrón

2014.04.19.

Az április 27-én szentté avatandó két egyházfő fényképe került fel a római buszokon, metrókon és villamosokon használt menetjegyekre.

Az Atac római városi közlekedési vállalat kétmillió  példányban nyomtatott jegyet XXIII. János és II. János Pál pápa  fényképével az alkalomra.  

II. János Pál nem először kerül menetjegyre

A 1,50 euróba kerülő, 100 percig érvényes jegyekre XXIII.  Jánosnak (1958-1963) két fekete-fehér, II. János Pálnak (1978-2005)  pedig két színes fényképe került fel. A felvételek a líOsservatore  Romano szentszéki napilap archívumából származnak.  

A Rómába és a Vatikánba érkező zarándokok és turisták közül  sokan elteszik emlékbe a pápákkal díszített jegyeket a használat  után. A gyűjtők nem is érvényesítik.   

A Vatikáni Rádió szerint hárommillió embert várnak a kettős  szentté avatásra. Az ezt megelőző húsvéti ünnepekkel együtt mintegy  hétmillió turista és zarándok érkezik Rómába. A tömegközlekedési  eszközöket naponta közel félmillió munkába igyekvő római is  használja.  

Az Atac II. János Pál 2011-es boldoggá avatása és Ferenc pápa  2013-as megválasztása napjaiban is ünnepi menetjegyet bocsátott ki.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.19
A BKK egy új, adatalapú repülőgép‑forgalomfigyelő rendszert vezet be, amely valós idejű adatok....
2026.04.19
A Mercedes-Benz Hungária 2026. április 16-án Kecskeméten rendezett sajtónapra invitálta a hazai....
2026.04.19
A cél az olyan városi közlekedési rendszer kialakítása, ahol az intelligens technológiák....
2026.04.19
A terv részeként érkezik egy új, e-Power technológiával felszerelt Rogue, amely megtartja a V6-os....
2026.04.19
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Ha menni kell. ..
2026.04.19
„A Corolla Cross olyan, mint egy megfizethető árú turista hotel. Minden alapvető igényt kielégít,....
2026.04.19
Szalagkorlátnak csapódott egy motoros. ..
2026.04.19
Elindult a dunai hajózási szezon, a városnéző sétahajózás mellett több menetrendi és programhajó....
2026.04.19
A speciális minőségi igényeknek való megfelelésben látja a növekedés lehetőségét a Stellantis....
2026.04.19
A 66 éves Juha Miettinen vesztette életét az ADAC 24 órás nürburgringi versenyhétvégéjén. ..