Németország

A Porsche 2023-ban kezdi meg az elektromos Macan sorozatgyártását

2022.03.26.

A Porsche 2023-ban Lipcsében kezdi meg Macan terepjárója elektromos változatának sorozatgyártását – írja az automobilwoche.de

Az elektromos Porsche Macan prototípusa. (Fotó: Porsche)

A cég ezt kérdésre közölte. A Porsche nem adott tájékoztatást arról, hány E-Macan gördüln le a lipcsei gyártósorról. Tavaly több mint 88.000 benzinmotorral szerelt Macant szállítottak ki az ügyfeleknek. A jármű jól fogyott az elmúlt években, különösen Kínában.

Ami az elektromobilitást illeti Lipcsében, az E-Macan nem áll meg itt. A Porsche vezérigazgatója, Oliver Blume a németországi szerkesztőségi hálózatnak adott interjújában "további járműveket" jelentett be, de részleteket nem árult el. Lipcsében jelenleg a Macan mellett a Panamera is készül. Az üzemben karosszériákat is gyártanak a Bentley számára.

Három meghajtás egy vonalon

Az üzemet jelenleg átalakítják és bővítik, hogy felkészítsék az elektromobilitásra. Körülbelül 600 millió eurót ruháznak be, beleértve az új karosszériaműhelyt és a házon belüli tengelygyártást. A Porsche arra törekszik, hogy minden hajtástípus ugyanarról a futószalagról származzon. „A Porsche Leipzig a jövőben három különböző hajtástípust – benzines, hibrid és tisztán elektromos járműveket – tud majd gyártani egy soron” – magyarázza Gerd Rupp telephelyvezető. Mindez maximális rugalmasságot jelent.

A lipcsei gyár Fotó: Porsche

A lipcsei helyszín idén ünnepli fennállásának 20. évfordulóját. 2002-ben a Porsche 300 alkalmazottal indult, eközben több mint 4300 ember dolgozik Lipcsében. Rupp azt mondta, hogy a jubileumotn ünnepséget és partit tartanak a nyár végén.

2006-ban így nézett ki a lipcsei Porsche-gyár madártávlatból. Fotó: Porsche

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.04
A minimalista vonalat némileg maguk mögött hagyva nyitott a Polestar is, hogy több fizikai gombot....
2026.06.04
Az MG bejelentette, hogy az európai gyártás egy új létesítményben indul újra a spanyolországi....
2026.06.04
Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója azt mondta, a gyorsaságimotoros-....
2026.06.03
Ellopott akkumulátor és figyelmetlenség okozott több halálos tragédiát.   ..
2026.06.03
Első asszisztált robotkézbesítő járművét mutatta be a Szlovén Posta és a városvezetés Ljubljanában....
2026.06.03
Az oroszországi Suzuki-eladások látványos növekedést mutatnak az idei év első hónapjaiban, ami jól....
2026.06.03
A FIAT leleplezte új, globális piacra szánt modelljeinek első hivatalos fotóját: érkezik a Grizzly....
2026.06.03
A Magyar Suzuki 2025-ben is megőrizte piacvezető pozícióját a hazai újautó-piacon: 14 285....
2026.06.03
A Volvo és a Google szintet lépett a partnerségben. Az együttműködés célja egy olyan adaptív....
2026.06.03
Egyre komolyabb problémát jelentenek a túl hangos motorkerékpárok a szlovákiai Magas-Tátra egyes....