Salzburg

A Porsche főnöke privát alagutat akar építeni a kastélyához

2025.02.20.

Wolfgang Porsche feltűnést kelt Salzburgban. Az autógyártó felügyelő bizottságának elnöke privát alagutat akar építeni kastélyához – írja az OE24.at.

 

Az OE24.at cikke. Képernyőfotó

2020-ban a Porsche felügyelőbizottsági elnöke, a Volkswagent nagy részben tulajdonló család vezetője 8,4 millió euróért vásárolta meg a Paschinger kastélyt a salzburgi Kapuzinerbergen. A luxusingatlanhoz azonban nehéz bejutni.

Porsche úr maga szeretne a fejlesztéseket végrehajtani, és egy privát alagutat építeni.

Az alagutat egy parkolóházon keresztül lehet megközelíteni, amelyért Wolfgang Porsche már 40 000 eurót fizetett Salzburg városának a Salzburger Nachrichten szerint. De a polgárok listája – Salzburg város zöldje – meg akarja akadályozni a mintegy 500 méter hosszú alagutat.

Az ellenőrzési kérelmet benyújtották az önkormányzat Ellenőrző Bizottságához, a Piacfelügyelet a gazdaságosság, a hatékonyság és a célszerűség elveit vizsgálja.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.20
A Garrett Motion Inc. (Nasdaq: GTX) („Garrett” vagy a „vállalat”), a differenciált autóipari....
2026.02.20
Érdemes kis időt rászánni, mielőtt elindulunk a kocsival, vagy motorkerékpárral. Egy pillanat múlva....
2026.02.20
Ketten súlyosan, tízen pedig könnyebben megsérültek, amikor péntek reggel egy helyközi autóbusz....
2026.02.20
Az MG Motor megerősítette, hogy Európában átadta egymilliomodik járművét, ezzel jelentős....
2026.02.20
A Volkswagen Csoport a világszerte ötmillió elektromos hajtásegység legyártásával mérföldkőhöz....
2026.02.20
Az osztrák katolikus és protestáns környezetvédelmi felelősök autómentes nagyböjtre hívják az....
2026.02.19
Megújult a BYD SEAL sportos szedán, és tovább bővül a modellcsalád kínálata: megérkezett a SEAL....
2026.02.19
Vendég: Piri András, az Inter Cars Hungaria Kft partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....
2026.02.19
Lengyelországban épít járműfeldolgozó és újrahasznosító üzemet a Toyota. A létesítményben évente....
2026.02.19
Folytatódik a Kanada és USA közötti vámháború okozta feszültség, ezúttal közvetve, de ismét az....