WRX

Ralikrossz vb - Szabó Krisztián negyedik a szezonnyitón

2019.04.07.

Ötödikként ért célba a ralikrossz-világbajnokság Supercar kategóriájának idei nyitóversenyén, Abu-Dzabiban Szabó Krisztián, az EKS kétszeres Európa-bajnok magyar pilótája, de a versenybíróság által utólagosan - pályalevágás miatt - kiszabott büntetések nyomán végül negyedik lett.

A vb hivatalos honlapja szerint a 26 éves versenyző a négyfordulós időmérő után a hatodik pozíciót foglalta el a 17 fős mezőnyben, így bejutott az elődöntőbe, ahol saját futamában harmadik lett, s rajthoz állhatott a hat autót és versenyzőt felvonultató fináléban.

Az Audi S1-essel versenyző Szabó a szombat esti döntőben ötödikként ért célba a Forma-1-es pálya területén kialakított ralikrossz arénában, ahol a fináléban a finn Niclas Grönholm (Hyundai) nyert, de utóbb a versenybíróság többek között őt is megbüntette pályalevágásért, így a győzelem a svéd Kevin Hansené (Peugeot) lett.

A ralikrossz-vb április utolsó hétvégéjén, Barcelonában folytatódik.

 

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.03
A BMW Group regensburgi gyára rekordot jelentő termelési volumennel ünnepli fennállása negyvenedik....
2026.02.03
Messze túljegyezték a cseh hadigyártó CSG csoport január végi részvénykibocsátását az amszterdami....
2026.02.03
Kína 2027. január 1-jétől betiltja a rejtett, elektronikus működtetésű autókilincsek alkalmazását a....
2026.02.03
Csodákra képes egy porszívógyártó, ha átnyargal az autóiparba: olyan autót alkot, amely....
2026.02.03
A vezetéstől kétszer eltiltott ittas sofőrt igazoltattak a szekszárdi egyenruhások – írta a Tolna....
2026.02.03
2025-ben érkezett az egykori Renault 5 újkori, ezúttal csakis elektromos utódja. Alighogy jött,....
2026.02.03
A Sant’Agata Bolognese-i márka folytatja növekedését: 2025-ben történelmi rekordot ért el 10.747....
2026.02.03
A roncsot kerülgette mindenki, de csak egy autós állt meg segíteni. ..
2026.02.03
Januárban 33,5 százalékkal kevesebb személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint egy....
2026.02.03
Sok helyen kaotikus a helyzet az utakon az Útinform jelentése alapján. Balesetek, lerobbanások,....