Sebestyén Peti

Remek formát mutat Sebestyén Peti az argentin versenyhétvégén

2022.10.23.

Pozitívan kezdte a hétvégét a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Sebestyén Peti. A VB egyetlen magyar résztvevője a pénteki első szabadedzésen a 6. helyen nyitott, majd szombaton a 10. helyre kvalifikált. A versenyre nem sikerült a legoptimálisabb beállításokat megtalálni, így végül a 12. pozícióban fejezte be az első futamot.

Argentína mindigis nagyon feküdt a magyar pilóta számára, ez azonnal megmutatkozott már a pénteki napon, amikor pályára gurult. Az időmérőn is remek formát mutatott Peti, közel volt a TOP6 is, aztán végül a 10. helyre lett elég a köridő, de elképesztően szoros volt a mezőny.

„Nagyon szeretem ezt a pályát és nagyon fekszik is nekem, azt gondolom ezt eddig minden évben bármelyik motorral is mentem, látni lehetett. Megvolt a nyers tempom az FP1-en, amit aztán nem sikerült kamatoztatni az FP2-re a beállítások tekintetében, így ismét lépéshátrányba kerültünk. Tavaly is már elég egyértelmű volt, hogy hol van a hiba a versenytávon, nem fordult alattam megfelelően a motor, így a félidőre teljesen elfogytak a gumik. Ma is ez történt. Remélem holnapra rájön a technikai stáb, hogyan tudjuk ezt a problémát kiküszöbölni és tudunk egy jó helyezést elérni.” – mondta el a HUMDA pilótája

A vasárnapi verseny 18.30-tól kezdődik és az Arena4.hu online felületén lehet nyomon követni.

Hétvégi menetrend és közvetítések:

Vasárnap:

Warm-up     15:25

Live Timing: www.worldsbk.com 

II. Futam 18:30       Aréna4.hu

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.30
Vendég - Kovács Bálint motorversenyző ..
2026.04.30
Növelte árbevételét 2026 első negyedévében a Renault-csoport, miközben az értékesítési darabszám....
2026.04.30
Kína specifikus, a piac helyi elvárásait és szokásait figyelembe vevő spin-off márkát hoz létre a....
2026.04.30
A Móricz Zsigmond körtér és a Kamaraerdei Ifjúsági Park között közlekedő N41-es villamos nyitja....
2026.04.30
Elektromosan 145, összesen pedig egy szuszra 970 kilométert tud megtenni a Leapmotor hatótávnövelt....
2026.04.30
A digitális forradalom az autóipar egyik legfontosabb versenyterepe. A Peugeot számára is különösen....
2026.04.30
A hamarosan érkező szériagyártású modell valószínűleg az MR2 nevet kapja majd, hasonlóan az....
2026.04.30
A májusi első, hosszú hétvégén sűrűbben közlekednek a menetrend szerint járó hajók Fonyód és....
2026.04.30
Idén a Jet Power Hungary Kft (www.jetpower.hu) , a legendás Can-Am (www.brp.com) márka a....
2026.04.30
A Škoda Auto ismét nagy dobásra készül: a márka hamarosan bemutathatja legújabb, egyelőre Peaq....