Berlin

Rengeteg balesetet okoztak a diplomaták

2019.04.09.

Az elmúlt évben 79 balesetet okoztak diplomata rendszámmal ellátott autóval, 32-en megsérültek, ketten súlyosan, ötven esetben pedig a diplomata autó megállás nélkül elhagyta a baleset helyszínét. Mivel mentességük van, nem büntethetők – írja a bild.de-re hivatkozva a müncheni Focus.

 

Az adatok értelemszerűen Berlinre vonatkoznak, ahol a nagykövetségek, követségek és egyéb diplomácia szervezetek székelnek.

A tilosban parkolások, a gyorshajtások mindennaposok. 2018-ban összesen 21.700 esetben lehetett volna büntetést kiszabni, ha németek lettek volna. A diplomatákra azonban mentesség vonatkozik, így a gyorshajtást, a tilosban parkolást vagy éppen a baleseti helyszínelhagyást büntetlenül megtehetik.

A legnagyobb autóparkot az USA nagykövetsége működteti Berlinben. A 2706 diplomata rendszámot viselő autóból 264 az amerikai nagykövetséghez tartozik. Nem csak a legtöbb autóval rendelkeznek a diplomaták, a legtöbb szabálytalanságot is ők követték el. A Bild szerint a pontos szám nem ismert, csak az, hogy mögöttük a görög és az orosz nagykövetség autói a leggyakoribb szabálysértők.

A diplomácia mentesség kizárja a büntethetőséget, a német hatóságok így jobb híján nem tudnak mást tenni, mint időről-időre felhívják a diplomaták figyelmét a német közlekedési szabályok betartására – írja a focus.de

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.10
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki hófúvás miatt Magyarország területére 2026....
2026.01.10
Indiában még ma is szolgálnak emberi hajtású riksák.   ..
2026.01.10
A város teljes területén szombattól egy héten át ingyenes a parkolás és a közösségi közlekedés -....
2026.01.10
A kínai autógyártók rendkívül vegyes teljesítménnyel zárták a 2025-ös évet. Miközben több márka....
2026.01.10
A Volkswagen márka értékesítése 6,8 százalékkal bővült 2025-ben a magyarországi újautó-piacon,....
2026.01.10
A Volkswagen ID.4 kis akkumulátorral és gyengébb villanymotorral kelleti magát egészen baráti áron....
2026.01.10
A RacingNews365 kérésére rövid közleményben reagált a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) a....
2026.01.10
Több jármű összeütközött, emiatt teljes szélességében lezárták az M1-es autópálya Budapest felé....
2026.01.10
A BMW Csoport 2025-ben világszerte 2 millió 463 ezer 715 járművet szállított ki, ami 0,5 százalékos....
2026.01.10
Ahogy az már hagyomány, az év vége elhozta a számvetés idejét, jólesik ilyenkor visszagondolni az....